Domėjimasis viskuo paskatino rinktis politikos mokslų studijas

Septyniolikmečio Vyganto Valmos dabartinę veiklą trumpai aprašyti sudėtinga: jis vadovauja jaunimo organizacijai, organizuoja renginius, socialines akcijas, vaidina teatre, dainuoja chore, groja įvairiais instrumentais ir jį galima sutikti kone kiekviename Kupiškyje vykstančiame renginyje.
– Viskuo domiuosi, noriu dalyvauti, bendrauti, žinoti, kas vyksta mano mieste. Taip pat puikiai suprantu, kad savo miestą ir gerovę jame kuriame patys, todėl ir turiu daug veiklos, – trumpai apibendrina Vygantas, paklaustas kas jam svarbu.

– Viskas prasidėjo seniai – gal 7-oje klasėje. Buvau padykęs berniokas, veiklos po pamokų neturėjau, bet vieną dieną tiesiog pabodo nieko neveikti, –savo aktyvios visuomeninės veiklos pradžią prisimena vaikinas.

Supratęs, kad įdomaus užsiėmimo turi ieškoti pats, įsitraukė į miesto kultūrinį gyvenimą: lankydavosi renginiuose, parodose, šventėse.

– Eidavau į kiekvieną renginį, domėjausi viskuo iš eilės. Nors ir atrodo kvaila, neįdomu – įvairūs minėjimai, parodos, – tačiau ten gali stebėti žmones, susipažinti, sužinoti naujų dalykų. Be to, nepamatęs, nepabandęs – nežinosi, kas tau patinka, o kas ne. Pradėjau lankytis bei savanoriauti Kupiškio jaunimo centre, Kūno kultūros ir sporto centre, organizacijoje Caritas, prisijungiau prie rajono Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos. Šios veiklos suteikė galimybes dalyvauti įvairiuose projektuose, tobulėti, pažinti žmones. Aš niekada neatsisakau prisijungti prie įvairiausių veiklų, padėti, nes siekiu kuo daugiau išmokti ir sužinoti, – pasakojo Vygantas.

V.Valma, renginiuose dalyvaudamas kaip žiūrovas, neliko nepastebėtas: užkalbindavo jį organizatoriai, dalyviai – taip atsirado pažintys bei kvietimai prisijungti prie įvairių veiklų ir projektų.

Kupiškio visuomeninis, kultūrinis gyvenimas be Vyganto šiuo metu neįsivaizduojamas – įkurta jaunimo organizacija rengia socialines akcijas, skatinančias jaunimą būti bendruomenišku bei atsakingu; įsitraukęs į Jaunimo reikalų tarybos veiklą, Vietos veiklos grupę, jis aktyviai dalyvauja ir prisideda prie veiklų, kad gimtasis miestas gražėtų ir taptų patrauklesnis.

– Lietuvos mokinių parlamento veikla atvėrė duris į Seimą – be galo įdomu pamatyti mūsų išrinktų atstovų darbą, susipažinti su jais, taip pat patarti kuriant jaunimo politiką, ją įgyvendinant. Tai – neįkainojama patirtis, – džiaugiasi vaikinas.

Pasiteiravus, ar ne per mažai erdvės Kupiškyje tokiam aktyviam jaunuoliui, Vygantas tikina:

– Mažame mieste nereikia niekur skubėti, nėra spūsčių, tai pat turi laisvę įgyvendinti savo idėjas, kažką pakeisti. Smagu, kad gatvėje dauguma veidų pažįstami, visi sveikinasi, šypsosi – esi namie. Džiaugiuosi, kad gyvenu Kupiškyje.

Anot Vyganto, nesvarbu, kur gyveni, svarbiausia – kaip leidi savo laiką. Dabar tiek galimybių tobulėti savanoriaujant Lietuvoje ir užsienyje, keliauti, pažinti žmones ir save – tereikia tuo pasinaudoti ir nesėdėti namie.

– Kaip tik neseniai prisijungiau prie Europos jaunimo komandos ir sieksiu, kad mano mieste neliktų nė vieno jaunuolio, nežinančio, kaip veikia ES politika, kokią įtaką ji daro mūsų gyvenime ir kokias suteikia galimybes. Mane domina Europos bei pasaulio politiniai procesai, politinių reiškinių analizė, dėl to pasirinkau šią kryptį. Bendraamžiams, ieškantiems savęs, rekomenduočiau savo „receptą“ – nesėdėkite namie, jeigu nežinote kas patinka, eikite, dalyvaukite visur, kol atrasite save, – teigia V.Valma.

Ateinančių penkerių metų Vyganto planai aiškūs – mokyklos baigimas ir politikos mokslų studijos.

 

Milda Kučinskė

Vyganto Valmos asmeninio archyvo nuotraukos