Kviečiame susipažinti su profesionalių teatrų festivalio „Art do“ repertuaru

2016 m. kovo 20–25 dienomis Kupiškio kultūros centre vyks profesionalių teatrų festivalis „Art do“. Kviečiame susipažinti jo repertuaru.

art_do_2

linija_spektakliams

Kovo 20 d. 18 val.

Teatras „Cezario grupė”

„ARABIŠKA NAKTIS”

Vienos dalies komedija

an160301

Režisierius Cezaris Graužinis

Spektaklio trukmė: 1 val. 30 min.

Bilieto kaina: 5, 7 Eur.

 

Už šį spektaklį „Cezario grupė“ buvo pagerbta „Auksiniu teatro kryžiumi“ – aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu. Spektaklis buvo parodytas tarptautiniuose teatro festivaliuose Helsinkyje, Rygoje, Maskvoje, Sarajeve.„Arabiška naktis“ – tai žiūrovus iki ašarų prajuokinanti komedija apie jaunus žmones, pasiklydusius savo sapnų, jausmų ir realybės labirinte. Ieškodami išėjimo iš jo, jie patiria ne tikėčiausius komiškus ir fantastiškus nutikimus, jie susitinka, vienas kitą praranda ir vėl susitinka. Tačiau greta iš koto verčiančio humoro dera ir skaidrus lyrizmas. Vaidinimas pasibaigia bučiniu, o visi įvykiai ir peripetijos, vedantys personažus finalo link, ir yra ne kas kita, kaip nepakartojamas pirmojo bučinios konis.

linija_spektakliams

Kovo 21 d. 17 val.
Unės Babickaitės gyvenimo ir kūrybos parodos pristatymas

Muzikos grupės RUGIAVEIDĖ koncertas

ub160301

Folkloro ir postfolkloro atstovė, lietuvių liaudies dainas dainuoja nuo vaikystės. Profesija – archeologė. Pseudonimą RUGIAVEIDĖ atrado pati, ieškodama vardo žolės, kuri prasikala pro akmenį. Lygiai taip šimtmečiais kurta, puoselėta ir išsaugota iki mūsų dienų muzikinė-poetinė liaudies kultūra, atsikėlusi į miestą, subujojo lyg nevystantis augalas, prasikalęs pro miesto grindinį.

Koncertotrukmė: 40 min.

Įėjimas nemokamas

 

Albumai:

1996 m. MC debiutinis albumas „Supkit, meskit“;

1997 m. MC „Anksti rytą kėliau“;

1999 m. rinktinis CD „Aš pas savo giminėlę“;

2003 m. CD „Pūtė vėjas ąžuolą“.

linija_spektakliams

Kovo 21 d. 18 val.
Lietuvos nacionalinis dramos teatras

„UNĖ“ (aktorės Unės Babickaitės dienoraščių motyvais)

mar160301

Režisierė Birutė Mar

Spektaklio trukmė: 1 val. 20 min.

Bilieto kaina: 5, 7 Eur.

 

„Unė“ – Birutės Mar vieno veiksmo pjesė, aktorės Uršulės Babickaitės-Graičiūnienės (Unės Baye; 1897–1961) dienoraščių motyvais. Unė Babickaitė – viena ryškiausių ir spalvingiausių praėjusio šimtmečio lietuvių teatro asmenybių, aktorė ir režisierė, vaidinusi Holivudo filmuose, Niujorko, Vašingtono ir Paryžiaus scenose. 1930–1932 metais Paryžiuje Unės rašytas dienoraštis, žaižaruojantis subtilia ironija, tapo akstinu sukurti šią pjesę apie juokingą ir efemerišką, negailestingą ir magišką teatro pasaulį (jame, pasirodo, nedaug kas tepasikeitė), taip pat patyrinėti aktorystės prigimtį – žmogaus ir kaukės (visuomenėje bei scenoje) paradoksą: kaukė, kuri reikalinga visuomenėje, kad išsaugotum individualumą, ir – kaukė scenoje, leidžianti atsiverti, tapti savimi.

Birutė Mar: „Atradau Unę prieš keletą metų, kai manęs paprašė paskaityti jos dienoraščius per Lino Brogos sudarytos knygos „Unė Babickaitė-Graičiūnienė. Laiškai. Amžininkų atsiminimai“ pristatymą. Aptikau tiek paralelių su savo gyvenimu! <…> Iš pirmo žvilgsnio keista Unės pasaulėjauta, idealizmas. Ir jos dienoraščiai, regis, tiesiog prašėsi į sceną; ji mokėjo dramaturgo akimis žvelgti į aplinką – su autoironija, aistra, humoru.“

linija_spektakliams

Kovo 22 d. 18 val.
Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis

„AUŠROS PAŽADAS“ (Pagal autobiografinį Romain Gary romaną)

Vienos dalies spektaklis

ap160301

Režisierė ir inscenizacijos autorė Agnė Sunklodaitė

Spektaklio trukmė: 2 val.

Bilieto kaina: 5, 7 Eur.

 

Tik labai mylintis savo motiną žmogus galėjo parašyti kūrinį – odę mamai. Tiek daug švelnumo, jautrumo ir ironijos jame! Visas Romain Gary kelias, nueitas nuo gimimo iki tapsmo II pasaulinio karo didvyriu ir garsiu rašytoju, lydimas motinos, kuri savo sūnų apdovanojo besąlygiška meile, sudėjo visas viltis ir įskiepijo savybę į gyvenimą žiūrėti tarsi į meno kūrinį.

Spektaklyje kalbama ir apie garsaus rašytojo vaikystę Vilniuje bei čia jį užklupusias pirmosios meilės kančias.

linija_spektakliams

Kovo 23 d. 18 val.

Teatras „Atviras ratas”

„APIE ŽMOGŲ, NUŽUDŽIUSĮ GULBĘ”

Teatrinis tyrimas /vyksmas/ aktas

gb160301

Režisierius ir idėjos autorius Aidas Giniotis

Spektakliotrukmė: 1 val. 40 min.

Bilietokaina: 5, 7 Eur.

Svarbu: N-14

 

Savo kūrybinės veiklos laboratorijos sąlygomis kuriamas teatrinis tyrimas /vyksmas/ aktas „Apie žmogų, nužudžiusį gulbę“ – tai savotiškas kreipimasis į savo bei kito protą, patirtį ir sąžinę, apmąstant žmogaus gimimo, būties ir mirties sąvokas.

Režisieriaus A.Giniočio suburta kūrėjų komanda kelia dviprasmiškus moralinius klausimus, tačiau net neketina pateikti atsakymų. Tai paliekama XXI a. žiūrovams/stebėtojams, pripratusiems vartoti viską, teatrą – taip pat. Vaizduotė ir patirtis kuria svajones, o svajonės – ateitį. Mes esame tai, ką svajojame. Nužudę svajonę, mes naikiname save. O naikindami save, sunaikiname kitus.

linija_spektakliams

Kovo 24 d. 18 val.

Juozo Miltinio dramos teatras

„BASEINAS (BE VANDENS)“ (Pagal M. Ravenhil‘ą)

Vienos dalies drama

bs160301

Režisierė ir scenografė Monika Klimaitė
Spektaklio trukmė:
1 val. 30 min.
Bilieto kaina
: 5, 7 Eur.

 

Talentinga ir drąsi režisierė pasirinko M.Ravenhilo kūrinį „Baseinas (be vandens)“, kuriame

keliamas klausimas, kaip toli gali eiti konkurencijos ir pavydo vedamas žmogus? Pavydas, konkurencija, kova už pripažinimą – tai aspektai, būdingi kiekvienam žmogui, nepaisant jo amžiaus.

Spektaklyje ir pjesėje veikėjams suteikiamas menininkų statusas, tačiau išpažintis, kurią jie atlieka, yra žmogaus, tokio pat, kaip Jūs. Mūsų visuomenėje veikia primityvus išlikimo dėsnis: viskas gerai, kol visi esame lygus, kol sekasi. Jei atsiras nors vienas, kuriam labiau pasiseks, ir jis pakils virš minios, taps priešu „numeris vienas“. Spektaklyje „Baseinas (be vandens)” keliama šiandienai aktuali tema: meno, kaip koncepcijos ir žmogiškosios etikos konfliktas, kuris iššaukia žiaurią žmogaus prigimtį – instinktą, bet kokia kaina petenkinti savo ego. Mūsų visuomenėje veikia primityvus išlikimo dėsnis: viskas gerai, kol visi esame lygūs, pasmerktas tas, kuris iškyla virš kolektyvinio instinkto vedamos masės. Spektaklio kūrybinė komanda, atlikdama išpažintį teisėju ir liudininku tapusiam žiūrovui, klausia savęs: kaip toli gali eiti pavydo ir konkurencijos užvaldytas žmogus? Kiek reikia nueiti, kad pripažintum ir atsakytum sau tiesą, kas ir koks esi. Tiesą, kurios jau seniai niekas nebegirdi ir nebesako, nei sau nei kitiems. Tik ar įmanoma ją išgirsti neperžengus ribos… Nuosprendį padarysite Jūs. 

linija_spektakliams

Kovo 25 d. 12 val.

Vilniaus Kamerinis teatras

„EMILIS IŠ LIONEBERGOS“

el160301

Spektaklio režisierė Ramunė Kudzmanaitė

Spektaklio trukmė: 1 val.

Bilieto kaina: 4 Eur.

 

Emilis – mažasis neklaužada, linksmas ir žingeidus vaikas, kurį pažinojo visi Lionebergos gyventojai. Jis visuomet kažkur įkliūdavo. Ir nors Emiliui buvo tik penkeri metai, jis buvo stiprus kaip jautis. Jis atrodė meilutis, kai nerėkdavo. Iš pažiūros visai dailus, taigi galėjai pagalvoti, kad jis lyg angelėlis. Bet taip tik atrodė.

Astrida Lindgren romano inscenizacija iš šiuolaikinių pasakiškų pastatymų vaikams skirsis kalbėjimu apie realų vaikų gyvenimą, jų pastangas pritapti suaugusiųjų pasaulyje, didelę vaikų drąsą, savarankiškumą . Spektaklis turėtų vaikams įkvėpti pasitikėjimo savimi, parodyti, kad jie būdami maži yra labai reikšmingi žmonės ir gali nuveikti didelius darbus: kaip, kad pagrindinis personažas –- išgelbėti gyvybę sergančiam draugui.Šį spektaklį rekomenduojame visai šeimai.

linija_spektakliams

Kovo 25 d. 18 val.

Vilniaus kamerinis teatras

„Kai žmonės vaidino Dievą…!“

TRAGIKOMEDIJA pagal  F. Goodrich, A. Hacketto ir V. Kesselman pjesę „Anos Frank dienoraštis“. Istorija žmogiškumui ir meilei atminti.

Režisieriai Alicia Gian (JAV) ir Marius Mačiulis

Spektaklio trukmė
: 2 val. 15 min. (15 min. pertrauka)

Bilieto kaina: 5, 7 Eur.

 

Dienoraštis, sukrėtęs visą pasaulį. Istorija meilei ir žmogiškumui atminti. Spektaklis sulaukęs didžiulio žiūrovų dėmesio, kuris palies protą ir širdį. Jaunos žydų mergaitės dienoraštis, parašytas Antrojo pasaulinio karo metais, buvo išverstas į 60 skirtingų kalbų, sukurta keletas kino filmų, statomi teatro spektakliai.XX a. kai kurie žmonės nusprendė vaidinti dievus. Jie nutarė, kad  „vieni verti gyventi, o kiti turi mirti“. Jie kalbėjo: „Tai nemalonus darbas, bet tai istorinė misija ir ją reikia atlikti. Kai neliks nė vieno „kitokio“ – žmonės vėl galės laisvai vaikščioti gatvėmis“.

Režisieriai Alicia Gian (JAV), Marius Mačiulis apie spektaklio pastatymą:

„<…> Juokas yra vienintelė likusi reakcija į absurdą ir beviltišką likimą. Humoro elementas mūsų spektaklyje labai svarbus. Humoras yra išgyvenimo taktika. Juokas suveikia kaip streso malšinimo įrankis. Stresas, kurį pjesės personažai išgyveno, yra neįsivaizduojamas – juokdamiesi jie vienas kitam padeda neprarasti vilties, kad išgyventų dar vieną dieną.“

linija_spektakliams

 Kupiškio kultūros centro inform.