Didysis Anykščių projektas sužavėjo kvarcinio smėlio atodanga

Vos ne pačiame Anykščių centre gali pasigėrėti ir pažinti balto, gelsvo kvarcinio smėlio juostomis išmargintą atodangą.


Atsivėrė praplėtus aikštelę

Kitapus Anykščių autobusų stoties, Anykščių Antano Vienuolio, Gegužės ir Muziejaus gatvių suformuotame kampe esanti sena automobilių stovėjimo aikštelė lyg ir netikėtai atsivėrė neįprastu reginiu – įvairiaspalvio kvarcinio smėlio atodanga. Ji atsivėrė nukasus Rašytojų kalnelio papėdės dalį: čia planuojama statyti Anykščių turizmo ir verslo informacinį centrą. Ši statyba – projekto „Anykščių miesto viešųjų erdvių sistemos pertvarkymas (I etapas)“ dalis.


Seni projekto reikalai

Dar 2015 m. Anykščių rajono savivaldybė kreipėsi į architektus: buvo paskelbtas konkursas projektui, pagal kurį būtų pertvarkyta ši labai apleista ir nejauki Anykščių dalis – autobusų stoties prieigos, Tilto gatvė, dešinė Šventosios pakrantė. Konkurso nugalėtojas buvo išrinktas 2016 m., o dar po poros metų patvirtintas pats projektas. Tačiau darbus sustabdė įtarimai neskaidrumu.
Laikas bėgo, kainos keitėsi – vis naujas projekto įgyvendinimo darbų konkursas buvo skelbtas net penkis kartus, – teko didinti projekto vertę.


Visuomenę sudomino muziejininkai

Kovo mėnesį ledai pajudėjo: pasirašyta projekto darbų rangos sutartis. Tai ir liudija aikštelės atodanga. Beje, atsivėrusiu kvarcinio smėlio klodu visuomenę sudomino A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus darbuotojai: mat atodanga ֪– Antano Baranausko klėtelės fone.
Muziejininkai ragina atvažiuoti pasigėrėti anykštėnišku simboliu.  


Atodangą dar galima pamatyti

„Tai pamatyti bus galima dar keletą dienų – vėliau atodanga bus užpilta. Aplankykite ir įsitikinkite!“ – ragina muziejininkai ir primena, kad jie autentiško įvairiaspalvio kvarcinio smėlio iš Rašytojų kalnelio papėdės jau prisikasė.

Atodangos aukštis – apie 1,5 m.
Muziejininkų teigimu, kvarcinio smėlio klodai, kai kur prasidedantys vos sprindžio gylyje, driekiasi ir po klėtele.


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotr.