Dėl Ričardo Deksnio turnyro prizų – diena ant imtynių kilimo

Kovo 24 d. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos sporto salėje vyko tradicinis tarptautinis trenerio Ričardo Deksnio vardo imtynių turnyras. Jame dalyvavo 174 Latvijos Liepojos miesto, Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Joniškio, Visagino, Panevėžio, Gargždų, Marijampolės, Kupiškio, Anykščių, Kuršėnų, Gruzdžių miestų ir miestelių sportininkai.

Džiugu, kad jau antri metai į šį turnyrą – jau trenere – atvyksta buvusi Troškūnų gimnazijos mokinė Indrė Bubelytė. Ji imtynių paslapčių moko jaunąsias Šiaulių imtynininkes.

Turnyro dalyvius sveikino Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis. Renginį stebėjo Anykščių imtynių veteranai.

Varžybų dalyviai buvo suskirstyti į atskiras amžiaus grupes ir svorio kategorijas. Visą dieną trukęs turnyras išaiškino stipriausius turnyro imtynininkus.

Moterų imtynėse atkakliausios kovos vyko svorio kategorijoje iki 54 kg. Po keturių ratų čempionės vardo siekė keturios imtynininkės, turėjusios po vieną pralaimėjimą. Tik penktame rate išaiškėjo turnyro nugalėtoja. Ja tapo Kupiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro imtynininkė Evelina Dūdėnaitė.

Svorio kategorijos iki 46 kg finalinėje kovoje buvusi Kavarsko mokyklos mokinė Gabija Dilytė, šiuo metu besimokanti Šiaulių sporto gimnazijoje, susitiko su treniruočių drauge Emilija Sudaryte. Pranašesnė buvo Emilija, iškovojusi aukso medalį. Bronzos medalis atiteko kavarskietei Vestinai Navikaitei. 

Auksė Rutkauskaitė, Lietuvos jaunimo čempionate pralaimėjusi Gretai Čeponytei, šį kartą atsirevanšavo ir iškovojo aukso medalį. Nugalėtojų vardus savo svorio kategorijose dar laimėjo viešintiškės Vidmantė Kavaliauskaitė ir Greta Karosaitė bei troškūnietė Rimgailė Čeponytė. Sidabro medalius iškovojo Anykščių krašto sportininkės Greta Čeponytė, Viktorija Buinauskaitė. Bronzos medalį laimėjo troškūnietė Evelina Uselytė ir kupiškietė Austėja Rita Žiukaitė.

Graikų-romėnų imtynių turnyre dalyvavo jaunieji sportininkai ir ne vieną pergalę laimėję ne tik Lietuvoje , bet ir už jos ribų. Stiprūs Klaipėdos, Joniškio, Visagino , Marijampolės imtynininkai sutiko pasipriešinimą. Treneriams Algirdui Pupkiui ir Renatui Puikiui teko didelis emocinis krūvis: reikėjo palaikyti auklėtinius ir pergyventi dėl savo atžalų: Algirdo sūnus Nojus įveikė keturis priešininkus ir iškovojo aukso medalį; Kiprui Puikiui, gerai kovojusiam ir neblogą techniką demonstravusiam turnyro metu, teko pripažinti stiprių visaginiečių pranašumą. Kipras iškovojo bronzos medalį.

Kaip tikri kovotojai pasirodė jaunieji Mijus Vilūnas, įveikęs penkis varžovus ir laimėjęs aukso medalį. Lengviausios svorio kategorijos imtynininkas anykštėnas Mangirdas Bražiūnas įveikė tris varžovus ir, pralaimėjęs visaginiečiui, iškovojo sidabro medalį.

Čempionų vardus savo svorio kategorijose dar iškovojo anykštėnai Aivaras Stanislavas, Faustas Kamarauskas, Giedrius Binkys, Gintaras Buinauskas ir kupiškėnas Kamilas Abdulajev.

Sidabro medalius laimėjo kupiškiečiai Lukas Ulkė, Darius Ragauskas , Jonas Jackevičius, anykštėnai Justuas Jazokas, Kipras Gvozdas, Simas Bogačius.

Bronzos medaliais pasidabino Ignas Strolia, Rytis Karosas, Malvydas Eismantas, Ignas Medinis, Justas Laibakojis, Aurimas Kepalas.

Varžybas organizavo Anykščių rajono imtynių klubas „Ąžuolas“ ir Troškūnų K.Inčiūros gimnazija. Turnyro rėmėjai – Anykščių rajono savivaldybės sporto programa „Renginiai, reprezentuojantys Anykščius“ ir UAB „Pajuostinys“.

Geriausia Lietuvos moterų imtynių sportininkė troškūnietė Danutė Domikaitytė išvyksta į Bulgarija ,kur kovo 29 – balandžio 4 dienomis dalyvaus U-23 Europos čempionate.

Po švenčių jaunieji imtynininkai planuoja dalyvauti didžiausiame Europos imtynių turnyre Taline „Talinn Open“. Turnyras vyksta ant 12 kilimų, o jame varžosi per 1500 imtynininkų.

 

Arvydas Krikščiūnas
Graikų-romėnų imtynių mokytojas

[gallery_box]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/03/2016_deksnio_turnyras_1.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/03/2016_deksnio_turnyras_2.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/03/2016_deksnio_turnyras_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/03/2016_deksnio_turnyras_5.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/03/2016_deksnio_turnyras_6.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/03/2016_deksnio_turnyras_7.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/03/2016_deksnio_turnyras_8.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/03/2016_deksnio_turnyras_9.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/03/2016_deksnio_turnyras_10.jpg” descr=”” title=””]

[/gallery_box]