Dėl Kupiškio rajono tarybos nario Dano Barono elgesio kreiptasi į Etikos komisiją

Danas Baronas. temainfo.lt archyvo nuotr.

Po sausio 4-osios įvykio…

Sausio 8 d. Kupiškio rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija pradėjo tyrimą dėl Tarybos nario Dano Barono galimai padarytų Valstybės politikų elgesio kodekse nustatytų valstybės politikų elgesio principų, nuostatų ar institucijos, kurioje politikas eina pareigas, veiklą reglamentuojančiuose teisės aktuose politikui nustatytų reikalavimų pažeidimų.

„Šis tyrimas pradėtas pagal sausio 4 d. gautą Kupiškio rajono savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos seniūno Ričerdo Kriovės ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno Augenijaus Cesevičiaus prašymą”, – teigia Savivaldybės tinklalapis.

 

Visada būna pirmas kartas

Partijos Tvarka ir teisingumas lyderis D. Baronas pirmą kartą viešą visuomenės dėmesį pajuto 2016 m. kovo mėn., kai neblaivus grįžęs namo stovėjimo aikštelėje nesėkmingai pasistatė automobilį – apgadino net kelis čia stovėjusius.

– Nepaprastai gailiuosi, – tuokart sakė D. Baronas.

Tarybos nariui buvo nustatytas 2,07 prom. girtumas.

Sausio 4 d. 21.25 val. pagalbos telefonu buvo pranešta apie tai, kad D. Baronas svirduliuodamas keliauja važiuojamąja kelio dalimi.

Šįkart policija nustatė 2,45 prom. D. Barono girtumą.

 

Ar daug geria Kupiškio kraštas?

– Pirmas atvejis nebuvo tirtas. Kodėl Etikos komisijos prašote įvertinti sausio 4 d. įvykį? – temainfo.lt teiravosi Kupiškio rajono tarybos nario A. Cesevičiaus.

– Būtent dėl to, kad šis kartas – jau antras. Norime, kad rajono Tarybos etikos komisija išsiaiškintų padėtį ir būtų pateiktos išvados.

– Ar einama interpeliacijos link?

– Ne. Jis pats turi priimti sprendimą, ar tęsti darbą rajono Taryboje. Nuteisti žmogų lengviausia, bet tokie dalykai gali būti ir ligos požymis. Etikos komisijos išvados ir padės suprasti tą būseną. Gal geriau žmogui ištiesti pagalbos ranką?

– Pažįstat ir kaimą, ir miestą. Ar Kupiškio kraštas daug geria?

– Nemanau, kad Kupiškis yra degradavęs ar prasigėręs: daugelis gyvena puikų gražų gyvenimą ir alkoholiu nepiktnaudžiauja. Gyventojų tankis mažas, todėl kiekvienas girtuoklis labai pastebimas, geriančiųjų veiksmai provokuoja, todėl formuoja bendrą požiūrį. Spauda tai dar tik paryškina, nesistengia viešinti gerų ūkininkavimo, kultūrinės veiklos pavyzdžių.

– Kaip vertinate priemones, draudžiančias alkoholio prekybą nuo 15 valandos?

– Aš manau, kad visos priemonės, ribojančios alkoholio prieinamumą, yra teigiamos ir duos rezultatą. Tačiau turėtume labiau rinktis skandinaviškas priemones, stabdančias alkoholizmą: reiktų puoselėti kultūrą, skatinti sporto, sveikatingumo objektų statybą – tų dalykų integravimu į visuomenės veiklą ir buvo pasiekta ženklių rezultatų.

– Esate verslininkas. Ar jums pačiam teko kada nors atleisti žmogų iš darbo už girtavimą?

– Nuo 1983-ųjų dirbu vadovaujantį darbą. Per tą laiką buvo įvairių situacijų. Teko ne vieną atleisti už girtavimą, bet buvo ir atvejų, kai žmogus, liovęsis gerti, vėl buvo priimtas į darbą.

 

O ką mano D. Baronas?

Ką apie visą tai mano Tarybos narys D. Baronas? Jis į telefono skambutį neatsiliepė ir neperskambino, tad neatsakė ir į klausimą, kaip jis vertina naujas priemones, ribojančios alkoholio prieinamumą.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotr.