Dėl koronaviruso kupiškėnai panikos nekelia, užtat juos labai neramina vietos dujininkai

Vakar, vasario 25 d., į posėdį rinkosi Kupiškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija. Kaip temainfo.lt sakė komisijos pirmininkė, Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas laikinai einanti Ingrida Bernatavičienė, buvo svarstyti du darbotvarkėje numatyti klausimai: kalbėta apie dujų ūkio problemas ir apie tai, kaip pasirengta koronavirusui.


Medikai priemonių turi

Į temainfo.lt klausimą, kaip gi esame pasirengę situacijai, jei koronavirusas pasiektų Lietuvą, I. Bernatavičienė sakė, jog panikos kelti tikrai nereikia: koronaviruso atvejų skaičiai panašūs kaip ir gripo.
– Situaciją aptarėme su vietos medicinos įstaigomis: jei kažkas atsitiktų, mūsų medikai pasirengę, – teigė administracijos vadovė.
Anot jos, Greitoji medicinos pagalba turi priemones ligoniui pervežti, medikai susipažinę su rekomendacijomis, kaip elgtis nustačius koronaviruso atvejį, kaip prižiūrėti ligonį.
Posėdyje dalyvavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento direktorius Eugenijus Vilčinskas. Jis pateikė pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijas susidarius situacijai dėl koronaviruso.
– Tikrai dar nekalbėjome apie tai, ar skelbti karantiną, – sakė I. Bernatavičienė.


Į tarnybą jau buvo kreiptasi

Atvyko į posėdį ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos Šiaulių teritorinio skyriaus patarėjas Ramūnas Mykolaitis bei vyriausiasis specialistas Rolandas Mikalauskas.
Pirmą kartą į šią tarnybą Kupiškio rajono savivaldybė kreipėsi pernai, po gegužės 21 d. įvykusio gaisro Krantinės gatvės 10 name: tuomet atliekant daugiabučio namo renovacijos darbus buvo pažeistas įvadinis dujotiekis, iš jo ėmė tekėti degios bei sprogios suskystintos dujos, o Kupiškio dujininkai negalėjo sustabdyti dujų tekėjimo ir sumažinti slėgio. Avarinė tarnyba pasirodė tik po 1,5 val. Ugniagesiai gelbėtojai evakavo žmones… Kelias dienas visas Krantinės mikrorajonas gyveno be dujų. Viešai imta kalbėti apie tai, kad iš viso nebevalomi dujų rezervuarai, nors pagal instrukcijas kapitalinis valymas turėtų būti atliekamas kas keleri metai, kad pavojų kelia besikaupiančios nuosėdos, daugelio daugiabučių namų įvadų sklendės arba mirtinai surūdijusios, arba visai jų nėra, neatnaujinami vamzdynai, jie nė netikrinami, ties įtrūkimais gali formuotis dujų sankaupos, apleistos, retai šienaujamos rezervuarų teritorijos…
Pernai Energetikos reguliavimo taryba Kupiškio rajono savivaldybei atsakė, jog Kupiškio dujų įrenginiai patikrinti, jie saugūs.


Žadėjo imtis veiksmų

Vakarykščiame posėdyje buvo aptarti ir šio mėnesio atvejai, kai dėl stipraus dujų kvapo Kupiškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba buvo kviesta į Kupiškio Taikos gatvės 5 namą – ugniagesiams-gelbėtojams vėl teko evakuoti žmones. Beje, po kelių dienų iškvietimas kartojosi.
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos atstovai žadėjo imtis veiksmų ir bendradarbiauti su Kupiškio rajono savivaldybe.


temainfo.lt