Degė Kupiškio benamių vagonėliai

Kovo 24 d. apie 15 val. Kupiškio Kraštiečių mikrorajonas pakvipo dūmais: juodi ir tiršti jie virto iš buvusios RSO (Rajono statybos organizacijos) Krasnavos gatvėje.

Ko gero, ne vienas, gyvenantis viršutiniuose daugiabučių aukštuose matė, kaip liepsnos kyla į viršų apleistoje, menkaverčiais medžiais apaugusioje vietoje, beveik teritorijos centre. Aplinkui – gamybiniai pastatai: žvelgiant iš toliau, atrodė, kad jie labai arti degančių medžių. Paskambinus bendruoju pagalbos numeriu, ir pranešus apie reginį, išliko nerimas, kad tai nebūtų įvertinta kaip melagingas pranešimas.

– Jūs nė nesirūpinkit dėl melagingumo. Esant bent menkam įtarimui apie gaisrą, būtina paskambinti bendruoju telefonu 112. Be to, galiu pranešti, jog minėtu adresu jau lekia gaisrininkai, – pranešė operatorė.

 

Į gaisro vietą lėkė dvi Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gaisrinės mašinos, Greitosios medicinos pagalbos automobilis, bent du policijos ekipažai.

Degė vadinamasis RSO „bomžynas”, įsikūręs vagonėliuose, likusiuose dar nuo sovietinių laikų. Pasislėpę jie tarp išvešėjusių drebulių. Benamiai juose nakvoja jau daugelį vasarų, todėl buvo tikimybė, kad atšilus orams jie vėl susikraustė į vagonėlį ir sukėlė gaisrą.

 

– Viduje – šiukšlynas. Gaisrą galėjo sukelti uždegta žolė, išplitusi ir persimetusi į vagonėlį. Tokių gaisrų padaugės: atšilo orai – žmonės imsis tvarkyti sausą žolę. Šį pavasarį dar nesame registravę nė vieno žolės deginimo atvejo, bet tokios apleistos teritorijos kels gaisro grėsmę”, – temainfo.lt sakė Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Raimondas Kurkulis.

 

Adelija Varnaitė

Autorės nuotraukos