Danutė Domikaitytė pasaulio čempionate užėmė 12 vietą

Kaip tinklalapyje imtynes.lt teigia šios sporto šakos komentatorius Valdas Malinauskas, Danutės Domikaitytės pasirodymą pasaulio čempionate Las Vegase galima lyginti su meteoritu.

„Meteoritai dega ryškiai, tačiau trumpai. Pasaulio čempionate debiutavusi šiaulietė sužibėjo pirmoje imtyje su bulgare Sofia Hristova Georgieva. Visa galva žemesnė bulgarė vis taikėsi į kojas, tačiau Danutė graikų-romėnų imtynių stiliumi dirbo rankomis iš apačios ir kaskart nuginkluodavo Georgievos pastangas pagriebti koją. Tiesa, teisėjams nepatiko bevaisės grumtynės ir jie nubaudė Danutę. Kėlinukas baigėsi rezultatu 0:1. Antroje susitikimo dalyje bulgarė toliau svajojo pasiekti kojas ir eilinę jos pastangą Danutė išnaudojo kontraatakai (2:1).” – rašo sporto žurnalistas.

Iš Anykščių rajono Troškūnų miestelio kilusi D.Domikaitytė šiuo metu mokosi ir treniruojasi Šiauliuose. Rugsėjo 7–12 dienomis ji dalyvavo Las Vegaso ( JAV ) čempionate, kur sportininkai kovojo ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Susitikimą su bulgare Danutė užbaigė pergale.

„Aštuntfinalio ir paguodos susitikimus vos spėjau konspektuoti, nes dvikovos vyko labai trumpai. Azijos čempionė Feng Zhou iš Kinijos du kartus pagavo kairę Danutės koją ir savo pastangas vainikavo ridenimais (0:10). Kinė prasimušė į finalą, o Danutė nukeliavo į paguodos turnyrą, – pasakoja V.Malinauskas.

Anot komentatoriaus, pirmame paguodos turnyro susitikime Danutei teko grumtis su austre Martina Kuenz; 21-erių austrė jau spėjo įsitvirtinti suaugusiųjų varžybose – Kuenz jau pora metų Europos ir pasaulio čempionatuose patenka tarp aštuonių geriausiųjų. Šiųmetiniai varžovių pasiekimai panašūs – M.Kuenz Europos žaidynėse buvo penkta, o Danutė 13-a, tačiau Europos U-23 čempionate Danutė užėmė penktą vietą, o austrė liko aštuntoje. Todėl logiška buvo tikėtis atkaklios dvikovos.

„Tačiau startas paguodoje šiaulietei nesusiklostė. Austrė atliko panėrimą (0:4) ir netrukus pervertė D.Domikaitytę ant menčių. Galutinėje pasaulio čempionato įskaitoje D.Domikaitytė užėmė 12 vietą tarp 32 imtynininkių”, – praneša V.Malinauskas.

Kartu su D.Domikaityte dalyvavusi Giedrė Blekaitytė užėmė 17 vietą tarp 26 dalyvių.

 

Pagal imtynes.lt parengė Donatas Gruodis

imtynes.lt nuotr.