„Dainų dainelės“ laureatams kupiškėnams – rajono mero diplomai

 Kupiškio rajono meras Jonas Jarutis bei savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Rimantas Jocius savo dėmesiu ir dovanomis pagerbė Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ laureatus kupiškėnus. Jiems buvo įteiktos mero padėkos.

Į susitikimą su rajono vadovais atvyko Kupos pradinės mokyklos auklėtinė Viltė Jakubkaitė, jos tėvai Jurga ir Aurelijus Jakubkos, pedagogė Laima Giedraitienė, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus III a klasės mokinė Akvilė Čemerytė ir jos mokytojas Kęstutis Stankevičius bei tos pačios gimnazijos abiturientas Laurynas Kudijanovas su savo mokytoja Nidija Sankauskiene.

Viltė konkurse atliko Sigito Gedos „Vasaros naktį“, Gintarės Bauerytės „Miltai ir cinamonas“ bei savo promočiutės „Lopšinę“. Gitara jai pritarė Lukas Keršulis, smuiku griežė Asta Petronienė. Gal nuostabų balsą mergaitė ir bus paveldėjusi iš savo prosenelės? Be to, jos mama irgi dainavo mokykliniame chore, o studijų metais – ansamblyje „Ratilio“.

Viltė dainuoja jau nuo šešerių metų – jos talentas buvo pastebėtas dar priešmokyklinėje klasėje. Mergaitė bendrauja noriai ir drąsiai, tačiau  „Dainų dainelės“ konkurse, sakė, sunkiai įveikusi jaudulį – jai visą laiką drebėjusios kojos.

Užaugusi Viltė norėtų būti kirpėja.

A.Čemerytė Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso laureate tapo jau antrą kartą: šios pergalės džiaugsmą ji yra išgyvenusi 2012 m. Šiemet Agnė atliko Olego Ditkovskio „Monologą tau“ ir „Į tave“, bei liaudies dainą „Unt ežerėlio“.

Akvilė jau penkerius metus lanko Kupiškio „Yamaha“  muzikos mokyklos gitaros klasę, puikiai piešia, jos paveikslus spausdino ir temainfo.lt:

https://temainfo.lt/zmones-keliones-mokykla-kosmosas-ir-t-t/

L.Kudijanovas sakė neketinąs sieti savo gyvenimo su daina. Jis norėtų studijuoti žurnalistiką, politikos arba istorijos mokslus. Šiuo metu vaikinas laiko brandos egzaminus ir žino, kad daug kas priklausys nuo jų rezultatų.

– Dešimt metų, atiduotų dainai, nepradings be pėdsako. Dainavimas visada išliks mano hobiu, – sakė Laurynas.

Konkurse Laurynas atliko Vytauto Kernagio „Baltą paukštį“, anglišką dainą apie Dievą bei kupiškėnų dainą „Bada tiem berniokam“. Jis sakė labai bijojęs pamiršti žodžius.

L.Kudijanovas „Dainų dainelės“ laureatu jau yra tapęs 2006 m.

Per 40 šio televizijos konkurso gyvavimo metų Kupiškis skaičiuoja penkis laureatus: trys – šių metų bei dvi jau minėtos Lauryno ir Akvilės pergalės. Tai, žinoma, nėra daug, todėl šių metų rezultatai ir džiugina, ir stebina laureatų gausa.

Emilija Milieškaitė

Autorės nuotraukos