Dailininkui Algimantui Stanislovui Kliaugai – Rokiškio krašto garbės piliečio vardas

A. S. Kliauga – 24-asis Garbės pilietis

A. S. Kliauga
Rokiškio krašto muziejaus nuotr.

Sausio 25 d. posėdžiavusi Rokiškio rajono taryba 24-uoju Rokiškio garbės piliečiu patvirtino dailininką Algimantą Stanislovą Kliaugą. Jam – 75-eri, gimė jis Rokiškyje, mokėsi Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje, nuo 2008 m. – laisvas dailininkas.

1968 m. A. S. Kliaugai buvo įteiktas Lietuvos valstybinio dailės instituto tapytojo specialybės diplomas. Nuo to laiko – parodos, plenerai, pedagoginis darbas Dizaino kolegijoje ir Dizaino mokymo centre, kur dėstyta tapyba, spalvotyra ir trimatė kompozicija. 1980 m. A. S. Kliauga buvo priimtas į Lietuvos dailininkų sąjungą, tad netrūko ir visuomeninės veiklos.


Darbai keliauja po pasaulį

1989 m. dvi personalinės dailininko parodos buvo surengtos Kanados sostinėje Toronte, 1997 m. Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, 2000 m. – Prancūzijos Strasbūro mieste… Kaip praneša Rokiškio krašto muziejus, dailininkas savo darbus eksponavo 12 personalinių ir apie 170 bendrų parodų Lietuvoje ir pasaulyje.

A. S. Kliaugos darbų yra įsigiję Lietuvos dailės, Rokiškio krašto, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejai; Vokietijos Tiuringijos bei F. Stokerto, Vengrijos Hajdubiosiormeny muziejai, Druskininkų mažoji bei J. Račkaus galerijos, Lietuvos Respublikos prezidento vasaros rezidencija, Lietuvos, Rusijos, Bulgarijos, Vokietijos, Vengrijos, Izraelio bankai, viešbučiai, savivaldybės ir valstybinės įstaigos.


A. S. Kliauga nepamiršta Rokiškio

Rokiškio rajono savivaldybės mero patarėja Inga Tidikienė rajono Tarybai pateiktame aiškinamajame rašte išvardina daugybę dalykų, liudijančių dailininko dėmesį savo kraštui. 
A. S. Kliauga aktyviai bendradarbiauja su Rokiškio krašto muziejumi, 1997 m. jo iniciatyva oficialiai buvo pasirašyta Krašto muziejaus ir Lietuvos dailininkų sąjungos bendradarbiavimo sutartis, 1998 m. kartu su muziejumi dailininkas organizavo Justino Vienožinskio tapytojų plenerą, skirtą Rokiškio miesto 500-mečio jubiliejui, 2001 m. kūrė Skemų pensionato dailės plenere, aktyviai dalyvauja Vilniaus rokiškėnų klubo „Pragiedruliai“ veikloje, savo profesinėmis žiniomis visada noriai dalijasi su Rokiškio dailininkų klubu ,,Roda“, nuolat dalyvauja muziejininkų vykdomuose projektuose…

2013 m. už profesionalios dailės nuolatinę sklaidą gimtajame krašte A. S. Kliauga apdovanotas rajono Savivaldybės mero padėkos raštu.

Kol kas neskelbiama, kada A. S. Kliaugai bus įteiktos Krašto garbės piliečio regalijos.


temainfo.lt

Rokiškio krašto muziejaus nuotr.