Prezidentė apdovanojo kupiškietę mokytoją Dianą Balužytę – delfi.lt projekto „Herojai tarp mūsų“ dalyvę

Iniciatyvai – šešeri

Sausio 11 d. Prezidentūroje buvo apdovanoti delfi.lt projekto „Herojai tarp mūsų“ nugalėtojai. Tarp dešimties apdovanotųjų – ir Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos (KTVM) kūno kultūros mokytoja metodininkė Diana Balužytė.

„Herojai tarp mūsų“ – nuo 2013-ųjų gyvuojanti delfi.lt iniciatyva, kuria siekiama visuomenei papasakoti apie Lietuvoje gyvenančių paprastų žmonių skirtingas patirtis ir įkvepiančias istorijas, kokių jau – per 100.

2018 m. iniciatyvos tema – iki 2025 m. mokytojo profesija turi tapti prestižine. Tad delfi.lt kvietė visus nominuoti savo mokytojus-herojus, o vėliau skaitytojų balsai ir objektyvus žurnalistų darbas padėjo atrinkti dešimt herojų.


Mokytojai yra svarbiausi

Iniciatyvos globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kreipdamasi į salėje sėdinčius pasipuošusius herojus, jų bendradarbius bei artimuosius, sakė, kad „Idėja Lietuvai“ parodė – mokytojai yra svarbiausi. Anot jos, „Herojų tarp mūsų“ apdovanojimai yra graži proga prisiminti tuos, kurie kiekvieną dieną yra mokytojai „iš didžiosios raidės“.

– Kurie moko mūsų vaikus, kurie mums tokie svarbūs ir mūsų vaikams svarbūs. Šiandien galėsime pasveikinti tuos, kuriuos išrinko žmonės, balsuodami, siūlydami ir pagerbdami. Ir man bus didelė garbė Jus pasveikinti, – sakė šalies Prezidentė.

– Šiais metais delfi.lt iniciatyvą „Herojai tarp mūsų“ dedikavome mokytojams – tiems žmonėms, kurie rūpi visai Lietuvai, kaip parodė visuomenės išrinktos „Idėjos Lietuvai“ bei projektas „Mokytojai Lietuvai“, – apdovanojimų metu kalbėjo delfi.lt generalinis direktorius Vytautas Benokraitis.

Ir, anot kalbėjusiojo, nors buvo apdovanota dešimt pedagogų, aišku, kad herojaus vardo yra verti dar daugiau mokytojų.

– Turime vertinti ir užtikrinti, kad mūsų ateitis – oraus, profesionalaus ir gerbiamo mokytojo rankose. Tikiuosi, kad „Herojai tarp mūsų“ padėjo lietuviams iš arčiau susipažinti su mokytojo profesija bei pamatyti kasdienius Jūsų atliekamus žygdarbius, – sakė V. Benokraitis.


Viena iš dešimties

KTVM projektui „Herojai tarp mūsų“ pasiūlė kūno kultūros mokytoją metodininkę D. Balužytę. Per labai trumpą laiką mokytoja Diana surinko apie 900 skaitytojų balsų.

Sausio 3 d. atvykusiems delfi.lt žurnalistams ji papasakojo apie savo veiklą, pasiekimus, parodė mokyklos sporto bazę ir pademonstravo savo sportinius gebėjimus. Mokytoja D. Balužytė – viena iš iniciatyvos atrinktų dešimt mokytojų – herojų.


Darbas ir hobis sutampa

Prieš 17 metų baigusi Lietuvos kūno kultūros akademiją D. Balužytė pradėjo dirbti KTVM kūno kultūros mokytoja. Tai jos pirma ir dabartinė darbovietė. Ji džiaugiasi, kad darbas ir hobis sutampa: labai myli savo darbą, neskaičiuoja nei valandų, nei krūvio, nei pinigų. Jai nuo mažens patiko sportuoti ir jau žinojo, kad bus sportininkė, mokytoja trenerė, policininkė – jos ateitis turi būti susijusi su fiziniu aktyvumu. Savo pavyzdžiu, energingumu, gera nuotaika mokiniams ji įrodo, kad reikia sportuoti visą gyvenimą.

Diana sunkiai randa laiko savo asmeniniam gyvenimui. Ji labai džiaugiasi darbu mokykloje, mokiniais, kolegomis, nors ir buvo minčių bei svajonių pereiti dirbti kitur, išbandyti save kitose veiklose, pavyzdžiui, – policijoje ar savanore kariuomenėje. Bet meilė mokiniams, sportui, mokyklai visada nugali.

Diana mokyklos duris praveria dar prieš 8 val., o užveria apie 20 val. Mokytoja teigia, kad laiką „suvalgo“ neformali sporto veikla – būreliai, treniruotės, varžybos. Diana net savaitgaliais bei per vasaros atostogas yra užsiėmusi sporto varžybomis, kitais renginiais.


Nebūna neįveikiamų užduočių

Kartu su kolege Jūrate ji aktyviai rūpinasi gausinti sporto ir treniruoklių salių inventorių, naujais įrenginiais praturtinti sporto stadioną. Mokiniai labai mėgsta treniruoklių salę.

Dianos iniciatyva mokykloje jau kelerius metus vykdomas aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam“, sporto stadione kartu su profesijos mokytojais suprojektuoti ir pagaminti lauko treniruokliai.

D. Balužytė mokiniams yra ir mokytoja, ir draugė. Aišku, išlaikomas reikiamas atstumas. Santykiai su mokiniais yra labai geri. Diana yra jautri, visada mandagi, pareiginga, atsakinga. Mokiniai labai ją myli, o ji – mokinius, ir taip puikiai randama bendra kalba. Darbe jai mokiniai suteikia daugiausiai laimės. Diana tikina, kad jai nebūna neįveikiamų užduočių: randa, kaip prakalbinti kiekvieną mokinį. Pasak jos, bendravimo paslaptis yra paprastume, turi įtakos gera nuotaika ir didelė kantrybė.


Ne kartą rinkta geriausia

Mokiniams, pasak Dianos, reikia itin daug dėmesio.– Jie nori su tavimi bendrauti. Būna pokalbių, kurie nėra susiję su sportu. Mokiniams reikia ir pagalbos. Kartais užtenka su mokiniu pakalbėti, ir jis visiškai kitaip jaučiasi. Sakyčiau, kad darbe su mokiniais labai svarbu bendravimas, jų išklausymas ir dėmesys jiems, – teigia mokytoja.

D. Balužytė mokinių ne kartą buvo rinkta „Geriausia mokytoja“.

Sporte yra itin daug emocijų. Per metus suorganizuota arba dalyvauta apie 100 sportinių renginių. Jos mokiniai dalyvauja rajoninėse, regioninėse bei respublikinėse sporto varžybose, tad mokytojai tenka kartu su jais išgyventi ir pergales, ir pralaimėjimus.

– Kai nuvykstame į varžybas, mokinius motyvuoju, kad jie nesijaudintų ir kovotų, parodytų geriausius įgūdžius. Jei jie kovojo, bet nepavyko, visada prieinu ir pasakau auksinę frazę: „Svarbiausia – ne laimėti, o dalyvauti.“ Bus tų varžybų, – teigia Diana.


Distancijos finišo šuoliukas

Mokytojai D. Balužytei kartais taip trūksta laiko, jog kolegų ji prašo:

– Parduokite man laiko. Pirksiu.

Mokytoja Diana mėgsta visas sporto šakas, bet negalėtų gyventi be krepšinio.

– Nėra sporto šakos, kurios nemėgčiau. Visos jos mane žavi. Visur džiaugiuosi savo pasiektais rezultatais. Nesvarbu, ar jie mažyčiai, ar didesni, bet tikrai yra labai smagu, kai tu kažką pasieki ar padedi komandai, – teigia sportininkė.

Kupiškis – mažas miestas, tad Dianą pažįsta ir vertina tiek jaunimas, tiek ir vyresni. Ji buvo daug kartų apdovanota kaip aktyviausia, geriausia miesto sportininkė. Yra pelniusi švietimo ir mokslo ministro, Kupiškio rajono savivaldybės mero padėkas. Mokytoja Kupiškį garsina krepšinio, futbolo, stalo teniso, irklavimo varžybose, įvairių distancijų ilgio bėgimuose. Bėgikai jau turėtų Dianą pažinti iš jos šuoliuko: jau septynerius metus ji turi tradiciją – įveikusi ilgesnę distanciją atlieka šuoliuką.

– Prie finišo aplanko labai geras jausmas. Svarsčiau, kaip galėčiau išreikšti šią nuotaiką. Ir gimė mintis –šuoliuką reikia padaryti! Prieš kirsdama distancijos finišo liniją padarau savo įspūdingą šuoliuką, – pasakojo Diana.


Verta herojės vardo

Mokytoja turi auklėjamąją vaikinų grupę. Dianą labai myli visi mokiniai, bet auklėtiniai ypač džiaugiasi savo grupės vadovės bendravimu, rūpestingumu, nuoširdumu, pagalba, patarimais. Diana yra Mokyklos tarybos bei Mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų atestacijos komisijos narė.

Sausio 14 d. KTVM bendruomenė pasitiko savo heroję, projekto „Herojai tarp mūsų“ nugalėtoją, kūno kultūros mokytoją metodininkę D. Balužytę ir pasveikino ją sporto salėje.

Mokyklos bendruomenė didžiuojasi kūno kultūros mokytojos metodininkės D. Balužytės kasdienine pedagogine veikla, pareigingumu, atsakingumu, kūrybiškumu; jos pačios puikiais sportiniais laimėjimais, ugdomų mokinių pasiektais sporto rezultatais, garsinančiais mūsų mokyklą. Mokytoja tikrai verta herojės vardo.


Lina Kaušakienė

Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos direktorė

[gallery_box] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_herojai_tarp_musu_8.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_herojai_tarp_musu_1.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_herojai_tarp_musu_3.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_herojai_tarp_musu_4.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_herojai_tarp_musu_5.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_herojai_tarp_musu_7.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/01/2019_herojai_tarp_musu_9.jpg” descr=”” title=””] [/gallery_box]

Užsk. nr. A19-02