Čia, parodos „Ką pasėsi…” paviljonuose, – pagarba studentiškiems metams

Kauno rajono Akademijos miesteliui, kuriame įsikūręs Aleksandro Stulginskio universitetas, UAB „Ivabaltė ” generalinis direktorius Irmantas Tarvydis tebejaučia sentimentus. Tai jis prisipažino parodoje „Ką pasėsi…” Akademijoje prabėgo jo studijų metai, čia įgyta profesija, iš čia ėjo kelias namo, į gimtąjį Rokiškio kraštą, kur iš paties gyvenimo išsikovota turtingo žmogaus sėkmė. Nors taip gal tik iš pašalės atrodo. Pačią sėkmę lemia daugybė dalykų: gebėjimas pastebėti, numatyti, realizuoti, kai kuriuos dalykus jungti į visumą, reikalui esant tą visumą išskaidyti, prisiimti atsakomybę ir riziką, gauti pelną ir jį investuoti, kurti gerovę sau ir kitiems, visada preciziškai paisyti tvarkos ir kokybės. Šiandien „Ivabaltė” – viena žinomiausių Pabaltijo bendrovių, prekiaujančių žemės ūkio technika.

I.Tarvydis buvo su tais devynių bendrovių vadovais, parėmusiais A.Stulginskio universiteto, tuometinės Žemės ūkio akademijos, idėją rengti žemės ūkio parodą „Ką pasėsi…” Kiek jam tada buvo metų? 29-eri. Ar 1995-aisiais tikėtasi, kad ši paroda taps tarptautine ir net viena didžiausiu Pabaltijo regione? Žinoma, tikėtasi. Jau tada nebebuvo abejonių, kad būtent tokie renginiai sąlyginai nedideliame plote sukoncentruoja didžiulį klientų skaičių. Savo lėšomis įmonės rengė ekspozicijų aikšteles – asfaltavo didžiulius plotus ir klojo trinkelių takus. „Ivabaltei” 800 kv. m kainavo per 16 tūkst. litų. Šiemet jau sušnekta apie dengtus parodos paviljonus. „Ivabaltė” tam pritaria. Beje, kaip ir daugeliui kitų universiteto idėjų – rengti programas, projektus, leisti knygas, organizuoti parodas… Taip I.Tarvydis pelnė A.Stulginskio universiteto mecenato vardą.

„Ivabaltė ” nedalyvavo tik pirmoje „Ką pasėsi…” parodoje. Per 20-metį laimėta 14 aukso medalių.

Medalis garsina gaminio kokybę; ir nebereikia jos įrodinėti pačiam. Šių metų galingasis ratinis traktorius „Fendt 1000 Vario”, pelnęs parodos aukso medalį, ir be apdovanojimo nekeltų nė menkiausios abejonės; vis dėlto medalių tradicija – dar viena nuoroda į sėkmę.

Ir nors galiūnas, kainuojantis 250 tūkst. eurų, dar nenupirktas, parodą „Ką pasėsi…2016″ I.Tarvydis vadina viena sėkmingiausių. Apie tai sužinoti nebuvo taip paprasta: UAB „Ivabaltė” generalinio direktoriaus reikėjo laukti apie 1,5 val. Paviljono „ofisas” be perstojo dūzgė interesantais ir konsultantais, pokalbiai nesiliovė, susitikimai nenutrūko; maždaug kas pusvalandį pasigirsdavo prašymas: „Dar minutėlę…”

Tai žemės ūkio technikos šventė, su besiplaistančių vėliavų nuotaika. „Ivabaltės” paviljone – fendtai, challengeriai, dammannai ir geriausių firmų agregatai žavėjo tarsi tobulos gyvos būtybės. Žmonės jas fotografavo ir patys fotografavosi „su jomis”, dalinosi storais bendrovės parengtais technikos katalogais, nešėsi balionius su užrašu „Ivabaltė”.

Šiųmetėje parodoje – net 343 įmonės ir organizacijos, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų, net 19 užsienio – Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos – kompanijų.

Kaip skelbia asu.lt, žemės ūkio technikos ekspozicija šiemet buvo didžiausia. Neužteko jos reikmėms parengto 28 000 kv. m asfaltuotos dangos ploto. Dalis technikos ekspozicijų – 5 500 kv. m – įsikūrė ant vejos. Žemės ūkio technikos ekspozicija padidėjo net 15 proc.

Įsirengto ploto nebeužtenka ir „Ivabaltei”. Viskas, žinoma, išdėstyta taip, kad net konkurentai gėrėtųsi: patogu, pastebima.

Tik konkurencijos „Ką pasėsi…” parodoje – jokios. Čia susirenkama pasidalinti patirtimi, rezultatais, žiniomis, Europos ir pasaulio parodų įspūdžiais – pasipasakoti, kaip sekasi. Trys dienos, praleistos kartu, palieka gerus prisiminimus. Net išvažiavimas iš parodos, kai vilkstinėmis ima riedėti vilkikai, gabenantys parodos techniką, yra grafiškai tvarkingas ir neerzinantis.

Iki kitos pavasarinės parodos I.Tarvydis į universitetą sugrįš daugybę kartų. Tik, žinoma, jau kitais reikalais.

 

Rita Briedienė