Būtina žinoti tam tikrus dalykus

Piliečiai dažnai būna nepatenkinti Bendrojo pagalbos centro (BPC) veikla. Dažnai tai būna dėl abipusio nesusikalbėjimo. Todėl būtina žinoti tam tikrus dalykus, – teigia Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Raimondas Kurkulis ir pateikia svarbios informacijos.

Nuo 2015 m. liepos 28 d. pagalbos skambučių administravimą visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje vykdo du BPC teritoriniai padaliniai Vilniuje ir Klaipėdoje.

 

Pagalbos skambučius administruoja:

Vilniaus skyrius (112, 01, 101, 011, 02, 102, 022) Vilniaus, Utenos, Panevėžio, Alytaus ir Marijampolės apskrityse ir valdo priešgaisrines gelbėjimo pajėgas Vilniaus ir Utenos apskrityse.

Klaipėdos skyrius (112, 01, 101, 011, 02, 102, 022) Klaipėdos, Telšių, Tauragės, Kauno ir Šiaulių apskrityse ir valdo priešgaisrines gelbėjimo pajėgas Klaipėdos, Telšių, Tauragės apskrityse.

Alytaus skyrius valdo priešgaisrines gelbėjimo pajėgas Kauno, Alytaus, Marijampolės, Šiaulių ir Panevėžio apskrityse.

 

BPC primena:

Skubios pagalbos numeriu 112 skambinkite tik tada, kai staiga iškyla reali grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui ir kai pagalbos tarnybos turi nedelsdamos atvykti į nelaimės vietą bei suteikti skubią pagalbą.

 

Paskambinus numeriu 112 Jūs privalu:

pasakyti adresą ar vietą, kur reikalinga pagalba (miestą, rajoną, seniūniją, vietovę, koordinates, jei nežinote adreso reikia kuo tiksliau apibūdinti vietą kur esate);

trumpai ir aiškiai pasakyti, kas atsitiko;

atsakyti į visus operatoriaus užduodamus klausimus;

išklausyti ir vykdyti operatoriaus patarimus;

nepadėti ragelio tol, kol operatorius jums nepasakys, kad pokalbį galima baigti.

 

Patarimas:

Nutikus nelaimei, pasistenkite susikaupti ir paskambinę numeriu 112 pateikite kuo tikslesnę informaciją, atsakykite į Jums užduodamus klausimus – taip padėsite Jums į pagalbą skubantiems žmonėms.

 

Kada skambinti numeriu 112?

Numeris 112 yra bendras numeris netikėtų nelaimių ar grėsmių gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui atvejams. Paskambinus numeriu 112 galima iškviesti pagrindines pagalbos tarnybas: policiją, ugniagesius gelbėtojus ar greitosios medicinos pagalbą.

Nnumeriu 112 galima skambinti iš visų viešųjų telefono ryšio tinklų nemokamai, 24/7;

Numeris 112 veikia visose 28 Europos Sąjungos valstybėse narėse.

 

Privalome suprasti

Bendrojo pagalbos centro operatoriaus darbas yra atsakingas. Skambindami ir pranešdami apie įvykį, atsakomybę prisiimate ir jūs. Tad padėkime vieni kitiems, gerbkime vieni kitus! Neįžeidinėkite operatoriaus. Juk nuo bendro abipusiai geranoriško bendradarbiavimo gali būti tinkamai suteikta pagalba tiems, kuriems jos reikia.“

 

Primename!!!

Skambinimas pagalbos telefono numeriais žinant, kad nėra pagalbos poreikio, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 86 iki 144 Eur, arba administracinį areštą nuo 15 iki 30s parų (LR ATPK 18820 str.);

Žinomai melagingas priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas užtraukia baudą nuo 86iki 173 Eur, arba administracinį areštą iki 30 parų (LR ATPK 186 str.).

BPC operatoriaus (VPGT pareigūno) garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiuužtraukia baudą nuo 86 iki 144 Eur, arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų (LR ATPK 187 str. 2 d.);

Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to buvo iškviestos specialios tarnybos, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu (LR BK 285 str. 2d.).

Daugiau informacijos apie Bendrąjį pagalbos centrą ir numerį 112 interneto svetainių adresais:

http://www.bpc112.lt  ir http://www.sos112.lt