Bus išspręsta Kupiškio konteinerių problema

Kupiškio rajono savivaldybė, įvertinusi nepakankamą rajono atliekų surinkimo pajėgumą ir neišplėtotą atliekų rūšiavimą parengė projektą „Konteinerinės atliekų surinkimo sistemos tobulinimas ir vystymas Kupiškio rajone“. Ir štai prieš keletą dienų su Aplinkos projektų valdymo agentūra pasirašyta projekto finansavimo ir administravimo sutartis.

Konteinerinių aikštelių turėtų atsirasti sodų bendrijose bei prie garažų.. Be to, šiuo metu ne visose teritorijose užtikrinama, kad gyventojams iki konteinerinės aikštelės atstumas būtų iki 150 m, tad būtina numatyti naujų aikštelių įrengimą.

Bendra konteinerinio projekto vertė – 423 905,67 Eur. Šios sumos kupiškėniško biudžeto dalis – 63 585,85 Eur.

Kas bus padaryta už šią sumą?

Bus įrengtos arba rekonstruotos 58 antžeminės konteinerinės aikštelės, pastatytas 321 naujas konteineris ir įvykdyta kampanija visuomenės informavimo atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais.

„Planuojama, kad įgyvendinus projektą ne tik bus sudarytos sąlygos tinkamai teikti atliekų tvarkymo Savivaldybėje paslaugą, bet kartu bus padidintas surenkamų antrinių žaliavų kiekis bei sukurti/pagerinti atskiro komunalinio atliekų surinkimo pajėgumai iki 1013,69 t”, – žada Kupiškio rajono savivaldybė.

Projekto vadovas – Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos ir ekologijos skyriaus vedėjas Mažvydas Šalkauskas.

 

Justas Alkauskas