Bronzos medalis – dovana ir Troškūnams

Rugpjūčio 8 d. iš Kroatijos sostinės Zagrebo į Lietuvą grįžta anykštietė Danutė Domikaitytė, pasaulio jaunių imtynių čempionate (svorio kategorijoje iki 67 kg) pelniusi bronzos medalį.
Lietuva, o ypač anykštėnai, sekė spaudos pranešimus ir sirgo dėl D.Domikaitytės pergalės prieš dvikovą su Europos čempione Dalma Caneva iš Italijos.

Kaip sako pirmasis D.Domikaitytės treneris Arvydas Krikščiūnas, užtenka paskaityti Lietuvos imtynių federacijos atstovo spaudai Valdo Malinausko (www.imtynes.lt) ir nebereiks nė televizijos. Jis rašo: „Iš karto pasakysiu rezultatą – 4:6 laimėjo sportininkė iš Genujos. Ar galėjo būti atvirkščiai? Taip, galėjo. Pirmas kėlinukas pralaimėtas „sausai“ po primityvių Canevos atakų. Trys iš keturių mėginimų užgriebti Danutės kojas baigėsi sėkmingai. Pirmame kėlinuke Domikaitytei taip ir nepavyko rasti priešnuodžių prieš kombinaciją „nėrimas – koja – du taškai“. Kad būtų linksmiau gyventi, italė dešinę ir kairę kojas atakuodavo pakaitomis. Pertraukoje treneris Kaselis ilgai kažką kuždėjo Danutei. Ilgai ir tyliai, lyg bijomas, kad italai neišgirstų minčių. Padėjo. Antrame kėlinuke Domikaitytė atsigavo, sėkmingai atrėmė dvi paeiliui Canevos atakas (manau, Kaselio nuopelnas) ir pradėjo taranuoti squadra azzurra tvirtovę. Caneva subraškėjo ir bėga už kilimo kartą, dar kartą (rezultatas 2:6), bet laiko lieka visai nedaug – vos 40 sekundžių. Italė gudrauja ir imituoja eilinę ataką. Danutė atremia, prigauna parteryje ir uždirba du taškus (4:6). Kaselis iš širdies rėkia “daryk ridenimą” ir garsiai skaičiuoja laiką: trys, dvi, viena. Deja.“

Finaliniu rezultatu 9:0 D.Domikaitytė įveikė Kristiną Jeriominą iš Rusijos ir pelnė trečią medalį savo karjeroje.

D.Domikaitytė yra kilusi iš Troškūnų, mokėsi Kazio Inčiūros vidurinėje mokykloje. Prieš keletą metų ji pradėjo mokytis Šiaulių Vijolių vidurinėje mokykloje; čia tobulino ir sportinį meistriškumą. Šiemet mergina sėkmingai išlaikė abitūros egzaminus ir įstojo į Šiaulių universitetą. D.Domikaitytės treneriai – A.Kriščiūnas, Aivaras Kaselis ir Andriaus Stočkus.