Britų taryba įvertins bibliotekas, kuriose tebegyvas V.Šekspyras

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka įsijungė į Britų tarybos ir Lietuvos bibliotekininkų asociacijos organizuotą iniciatyvą „Šekspyras gyvas bibliotekose“.

Britų taryba, bendradarbiaujanti su Lietuvos bibliotekininkų draugija, kviečia dalyvauti iniciatyvoje „Šekspyras gyvas bibliotekose” (angl. Shakespeare Lives in Libraries). Tai vienas iš pasaulinės Britų tarybos programos „Šekspyras gyvas“ (Shakespeare lives) renginių Lietuvoje, skirtų paminėti 400-ąsias kūrėjo mirties metines. 

Viljamas Šekspyras rašytojas, poetas, vienas žinomiausių pasaulio dramaturgų, gimė 1564 m. balandžio 23 d. Stratforde prie Eivono (Vorikšyro grafystė). Pasak legendos, dramų ir tragedijų „Romeo ir Džuljeta“, „Venecijos pirklys“, „Hamletas“, „Julijus Cezaris“, „Otelas“, „Karalius Lyras“, „Makbetas“, „Antonijus ir Kleopatra“, „Koriolanas“, „Timonas Atėnietis“ ir daugelio kitų kūrinių autorius mirė gimtajame mieste 1616 m. per savo paties gimimo dieną.

Lietuvos bibliotekininkai kviečiami paminėti V.Šekspyro jubiliejų plakatu, Šekspyro knygų parodėle, Šekspyro kūrybos vakaru ir pan. Bibliotekininkai, pasidaliję įamžintomis renginių akimirkomis Facebook paskyroje „Shakespeare Lives in Libraries“, bus pakviesti į „Sekmadienį su Šekspyru“ – ansamblio Banchetto Musicale teatralizuotą koncertą „Šekspyro kaukės“ ir kūrybiškiausių renginių organizatorių pagerbimą Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose, vyksiantį balandžio 24 d. 12 val.
Bibliotekų renginiai turėtų būti organizuoti iki balandžio 17 d.

Paskyra Facebook puslapyje, kurioje prašoma dalytis medžiaga apie renginį bibliotekoje, – https://www.facebook.com/shakespearelivesinlibraries
Britų taryba, skatinanti Jungtinės Karalystės ir Lietuvos bendradarbiavimą kultūros ir švietimo srityse, Lietuvos sostinėje įsikūrė prieš 23 metus. Tai tarptautinė JK organizacija, įkurta 1934 m., turi tikslą skleisti šios šalies patirtį švietimo ir kultūros srityse. Britų taryba veikia 109 pasaulio šalių 218 miestuose.

 

Alizavos pagrindinės mokyklos inform.