Brakonierius galimai pasirinko ne tą penktadienį…

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos  apsaugos  inspekcijos (GGAI) pareigūnai įtarė piliečius, jau anksčiau po keletą kartų baustus už neteisėtą žvejybą, brakonieriaujant.

Lapkričio 12-sios naktį Kupiškio rajone pareigūnai surengė reidą.

Apie 23:30 val. buvo pastebėta, kaip į Lėvens tvenkinį išplaukė irklinė valtis ir ties Vėžionių kaimu galimai pastatė tinklus.

Pusę paros GGAI pareigūnai, pasitelkę neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius, laukė pasaloje pažeidėjų.

Apie 5 val. ryto pasirodė dvi įtartinos autotransporto priemonės. Viena  jų važinėjo aplink tvenkinį: norėta įsitikinti, ar nėra ko nors įtartino, o į kitą autotransporto priemonę buvo kraunami tinklai.

Sulaikius ir patikrinus autotransporto priemonę, pareigūnai nustatė, kad už vairo sėdėjo 44 metų Kupiškio miesto gyventojas S. T. Autotransporto priemonės  bagažinėje buvo sukrauti du statomi tinklai su žuvimi.

Pažeidėjas, neteisėtai  sugavęs penkis starkius, dvi lydekas ir karšį, pareigūnams guodėsi, kad jo neapleido nuojauta, jog pasirinko ne tą mėnesio dieną ir ne tą penktadienį.

Už Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą, padarytą panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu, LR ATPK 87 str. 3 d. numato baudą nuo 115 iki 289 Eur.

Konfiskuoti brakonieriaus du statomi tinklai, irklinė valtis, neteisėtai sugauta žuvis, už kurią privalės atlyginti žuvų ištekliams padarytą 1175 Eur žalą.