Brakonierių neapgynė net du advokatai

Antano Trainio asociatyvi nuotr.

Baigtas teismų maratonas dėl Rokiškio rajono Panemunėlio seniūnijos apylinkėse, „Salagirio“ klubo medžioklės plotuose, šaudomų stirnų. Apie tai Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (GGAI) pareigūnams buvo pranešta 2014 m. vasario 28 d. Beveik dvejus metus tęsėsi teisminiai bylų nagrinėjimai dėl šiurkštaus medžioklės taisyklių pažeidimo.

Aiškinantis neteisėtos medžioklės aplinkybes buvo nustatyta, kad draudžiamu stirnas medžioti laiku Panevėžio miesto gyventojai J.B. ir A.J., veikiant bendrininkų grupėje, sumedžiojo suaugusią stirnos patelę ir suaugusį stirnos patiną. Jų automobilyje rastas medžioklinis graižtvinis šautuvas, šiam šautuvui pritaikytas garso slopintuvas, naktinio matymo prietaisas, turintis elektroninį vaizdo keitiklį. Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės draudžia šiuos įrankius naudoti ir turėti medžioklėje. Taip pat rasta daug skirtingų kalibrų šovinių tūtelių, šovinių, atitinkančių turėto šautuvo kalibrą.

Ši padaryta veika turėjo nusikaltimo bei baudžiamojo nusižengimo požymių, todėl GGAI pareigūnai paprašė Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato operatyvinės grupės atlikti ikiteisminį tyrimą. Brakonierių džipas, medžioklinis šautuvas, kiti neteisėtos medžioklės įrankiai buvo perduoti Rokiškio rajono policijos komisariato Kriminaliniam skyriui.

Jau sunku ir suskaičiuoti, kiek kartų teko GGAI pareigūnams vykti į Rokiškio apylinkės teismą, o vėliau ir Panevėžio apygardos teismo posėdžius, nes brakonieriai gynybai buvo pasisamdę net du advokatus. Tačiau tiesa nugalėjo, o teismo verdiktas toks: abu brakonieriai pripažinti kaltais padarę nusikaltimą, numatytą Baudžiamajame Kodekse. Jiems paskirtos baudos po 80 MGL, t. y. po 3013 Eur, jas sumokant per vienerius metus. Taip pat išspręsta nuosprendžio dalis dėl civilinio 3174,23 Eur ieškinio, jis priteistas solidariai iš J.B. ir A. J.

Teismo nuosprendžiu konfiskuotas graižtuvinis šautuvas, garso slopintuvas, optinis taikiklis, naktinis optinis taikiklis, turintis elektroninį vaizdo keitiklį, 17 vnt. šovinių, naktinio matymo žiūronai ir naktinio matymo prietaisas „Dedal – 45”. Konfiskuota įranga bus perduota Ginklų fondui.

Galima sakyti, kad brakonieriams dalinai pasisekė, nes medžiodami bet ką, nušovė stirnos patiną ir nevaikingą stirnos patelę, o už sunaikintą vaikingą arba jauniklius vedžiojančią (maitinančią) patelę būtų nustatytas trigubas bazinis tarifas ir 3174,23 Eur ieškinys būtų padidėjęs tris kartus.

 

Parengta pagal prd.am.lt