Bloga žinia anykštėnams – jiems įsiskolino Vyriausybė, gera žinia – Karščiavimo klinika neturi pacientų

Apie tai, kas Anykščių rajono savivaldybę privers persvarstyti biudžetą, ir kitas Covid 19 sukurtas situacijas.


Savivaldybė – tarsi taksi

– Kaip taksi marširuojame iš Anykščių į Kauną, Vilnių, Klaipėdą – vežame iš užsienio grįžusius kraštiečius… Praėjusį ketvirtadienį į Anykščius parvežėme 16-metį. Vienas buvo, be tėvų… – temainfo.lt sakė Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius.
Mero teigimu, dar nėra galutinai susiskaičiuotos visos išlaidos, bet vien apsaugos priemonėms Savivaldybė jau yra išleidusi apie 12–14 tūkst. eurų.


Išlaidos – ant savivaldos pečių

Anot Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojo Dainiaus Žiogelio, vienas karantine laikomas asmuo savivaldybei kainuoja apie 100 Eur: parvežimas, apgyvendinimas, maitinimas, apsauga.
– Negalėjome rasti, kas skalbtų karantinuojamųjų patalynę. Apsiėmė viena Panevėžio skalbykla, tačiau kainos daug didesnės nei iki karantino. Teks mokėti. Ar turim pasirinkimą? – kalbėjo vicemeras.
Savivaldybės vadovų teigimu, kol kas iš Vyriausybės – tik nurodymai, o išlaidos gula ant savivaldos pečių. Padėtis visai nelinksma: šiuo metu Vyriausybė Anykščių rajono savivaldybei skolinga per ketvirtį milijono eurų… Anot mero, teks persvarstyti rajono biudžetą.


Ne visi karantine paklusnūs

Savivaldybių vadovų rūpestis – nepaklusnūs karantino gyventojai.
– Apgyvendiname juos viešbutyje – neįtikėtinai patogu. Trys bandė pabėgti – suk tu dėl jų galvą. Praėjusią savaitę vienas bandė bėgti iš „Puntuko“ viešbučio. Girtas. Iškrito iš trečio aukšto. Ne, nemirtinai. Tokių nė velnias neima. Iš kur gavo alkoholio? Irgi mįslė. Gal per langą kas įmetė?… – svarstė meras S. Obelevičius.
Tai jau trečias bėglys iš Anykščių valdiškai karantinuojamas. „Puntuko“ apgyvendintuosius saugo firma „Šerifai“.


Karščiavimo klinika kol kas tuščia

Galvos skausmas savivaldybėms – ir Karščiavimo klinika. Anykštėnams – ypač: net rajono ligoninės vadovu laikinai paskirtas kitas, o ankstesnysis laikinai nedirba… Klinika atidaryta praėjusią savaitę, anot šiuo metu ligoninei vadovaujančio Daliaus Vaigino, iki balandžio 20-osios vakaro dar nebuvo pasinaudojusiųjų šia įstaiga.
Anot Anykščių rajono vadovo, praėjusį penktadienį į Karščiavimo kliniką turėjo atvykti sukarščiavęs kavarskietis. Nepasirodė. Kodėl? Teiravomės Kavarsko ambulatorijos šeimos gydytojos Arūno Tarvydo.


Buvo momentas, kai nejautė skonio

– Šis žmogus nejautė Covid-19 simptomų. Jam labiau reikėjo biuletenio, o ne Karščiavimo klinikos, – temainfo.lt sakė gydytojas.
Šiandien, balandžio 20 d., į Kavarsko ambulatoriją kreipėsi moteris irgi ne visai Covid-19 simptomų – ją kamavo tik temperatūra.
Be to, pagal Karščiavimo klinikos algoritmą – čia guldomi asmenys iki 60 m., o pacientei – jau 65-eri.
– Moteris liks namuose ir lauks kitokių simptomų? – teiravomės gydytojo A. Tarvydo.
– Vaistų ji turi, o jei negerės sveikata, kvies Greitąją. Pagal algoritmą, tektų ją vežti į Panevėžio ar Utenos ligoninių specialius skyrius, – sakė gydytojas.


Virusą įveikė lengvai

Nepavyko susisiekti su Kavarsko seniūnijos Janušavos kaimo šeima, susirgusia Covid-19. Kaip sakė meras S. Obelevičius, jis seka, kaip sekasi šiems žmonėms.
– Trys šeimos nariai jau pasveiko. Virusą jie įveikė lengvai. Vienas jų net neįtarė, kad sirgo: tik buvęs atvejis, kai jis nebejautė skonio, bet ir šis simptomas buvo trumpalaikis. Smagu, žinoma, kad naujų koronaviruso atvejų nenustatyta, – sakė meras S. Obelevičius.


Rita Briedienė