Besaikis alkoholio vartojimas provokuoja smurtą

Rodos, neseniai ne vieną sujaudinęs įvykis, kai mėnesiui buvo suimta motiną mirtinai sumušusi dukra, turėjo paveikti linkusiuosius smurtauti. Vis tik realybė rodo ką kita – iš dešimties Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariate praėjusį savaitgalį pradėtų ikiteisminių tyrimų devyni – dėl smurto artimoje aplinkoje. Vien per sekmadienį gauti 5 pranešimai ir pagal juos pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Rugsėjo 14 d. gautas Rokiškio rajono gyventojos prašymas sutramdyti siautėjantį neblaivų sutuoktinį. Nuvykus į įvykio vietą nustatyta, kad namuose agresyviai nusiteikęs neblaivus šeimininkas (girtumas 2,05 promilės) išlaužė duris ir penkių mažamečių vaikų akivaizdoje vartojo psichologinį smurtą prieš savo žmoną. Smurtautojas sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Tos pačios dienos popietę į areštinę buvo uždaryti Panemunėlio seniūnijos neblaivūs sutuoktiniai, sumušę motiną. Pagyvenusi moteris dėl kirstinės žaizdos galvoje bei rankos, kojos ir pilvo sumušimų paguldyta stebėti į VšĮ Rokiškio rajono ligoninės Traumatologijos skyrių. Sūnus ir jo žmona motiną mušė žarstekliu, o sumušę neišleido iš namų. Tik po kurio laiko močiutei pavyko ištrūkti ir nubėgti pas kaimynę pagalbos. Moters teigimu, smurtauti daugiau linkusi marti, kuri savo vyrą egzekucijos prieš jo motiną metu ragino mušti anytą smarkiau. Alkoholio kiekio matuokliu pareigūnai vyriškiui nustatė 2,63, o marčiai – 1,77 prom. girtumą.

Iš tos pačios seniūnijos pagalbos šauksmas atskriejo po 18 val. Savo kieme senolį (gim. 1922 m.) tampydamas už drabužių, nutrenkdamas ant žemės ir suduodamas smūgį į galvą mušė neblaivus (2,05 prom.) jo dukros sugyventinis. Nukentėjusysis skundėsi stipriu galvos skausmu; pareigūnai iškvietė medikus.

Visi savaitgalį prieš artimuosius smurtavę asmenys uždaryti į areštinę. Visais atvejais Rokiškio rajono policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR baudžiamojo kodekso 140 str. „Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“ 2 dalį. Prieš artimuosius smurtavusiems asmenims gresia viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Rokiškio rajono komisariato pareigūnai pastebi:  pagrindinė praėjusio savaitgalio smurto proveržio priežastis – besaikis alkoholio vartojimas gavus pašalpas ar kitas išmokas.

 

Rasa Černauskaitė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos skyriaus vyresnioji specialistė