Bendruomenės pareigūnai – į pagalbą senoliams

Kupiškio rajono Alizavos seniūnijos seniūnė Raminta Ribokaitė aktyviai bendradarbiauja su Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato pareigūnais. Seniūnė nuolat rūpinasi gyventojų gerove ir drauge su pareigūnais stengiasi puoselėti saugios aplinkos kūrimą.

Pernai rudenį gražia seniūnės iniciatyva ir pasitelkus policijos pareigūnus buvo aplankyti atokių sodybų gyventojai, vieniši senoliai. Šiais metais seniūnė taip pat pakvietė bendruomenės pareigūnus Gintarę Šližytę ir Regimantą Tubelį vykti kartu pas gyventojus, lankytus pernai.

Nuolat lankomi gyventojai džiaugėsi pareigūnų ir seniūnės vizitu. Svečiai domėjosi saugumu, galimybėmis gyventi žiemą atokiose gyvenvietėse, vienkiemiuose, teiravosi, ar reikalinga pagalba.

Pareigūnai patikrino, ar gyventojai turi telefoninį ryšį, ar jis veikia, ar senoliai moka paskambinti bendruoju pagalbos telefonu. Buvo ir tokių, kurie sunkiai atsiminė trumpąjį pagalbos telefoną. Jiems pareigūnai jį užrašė, padėjo matomoje vietoje, rekomendavo žiemai vykti pas giminaičius.

Iš aplankytų gyventojų girdėti, kad sukčiavimo situacijos jų nebaugina. Jie žino sukčių istorijas, ir nesileidžia į kalbas. Žmonės buvo paraginti skambinti bendruoju pagalbos telefonu ir pranešti apie įtartinas, pavojingas situacijas ar asmenis, pasirodžiusius kieme, namų valdoje, lūkuriuojančius ir stebinčius aplinką, įtartinas transporto priemones. Gyventojams rekomenduota bendrauti nors su artimiausiu kaimynu ir esant poreikiui kreiptis pagalbos.

Aplankyti žmonės teigė, kad į namus griežtai negalima įsileisti nepažįstamų atvykėlių, kurie siūlo įsigyti įvairių prekių, ieško darbo, ir išreiškė nuomonę apie tai, kad reikia vengti bendrauti su alkoholį vartojančiais asmenimis.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė