Bendra veikla kuria saugesnę aplinką

Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Gintarė Šližytė ir Viktorija Aelita Budrienė kartu su policijos rėmėjais bei jaunaisiais policijos rėmėjais vyksta į susitikimus su Kupiškio rajono gyventojais, bendruomenėmis, saugios kaimynystės grupių nariais.

Susitikimuose pateikiama kriminogeninė situacija, išskiriant vagysčių ir smurto artimoje aplinkoje tematiką, suteikiama informacija apie sukčiavimą internetinėje erdvėje, socialiniuose tinkluose, telefoninius sukčius, saugios gyvenamos aplinkos kūrimą, policijos rėmėjų ir jaunųjų policijos rėmėjų veiklą, visuomenė supažindinama su pagalbos teikimo būdais smurto artimoje aplinkoje atvejais. Pareigūnai skatina nelikti abejingais ir pranešti policijai apie žinomus, matomus smurto atvejus ar bet kokią kitą įtarimą keliančią situaciją.

Susitikimo dalyviai su pareigūnais aptaria ir kitas aktualias problemas. Bendruomenės pareigūnai, policijos rėmėjai, jaunieji policijos rėmėjai kartu su saugių kaimynysčių grupių ir bendruomenių nariais gamina ir dalija atšvaitus. Iš šviesą atspindinčių siūlų, juostelių, audinio, lipnių juostų susitikimuose dalyviai daro apyrankes, pakabučius raktams, kabamuosius atšvaitus, maišelius mobiliesiems telefonams, įpina šviesą atspindinčius siūlus į šalikus ir kepures. Pagamintus atšvaitus jų autoriai dovanoja gyventojams, o jie, gavę dovanų rankų darbo atšvaitų, dėkoja už rūpestį.

Bendraujant, keičiantis informacija, atliekant bendrą veiklą, kuriama saugesnė gyvenamoji aplinka.

 

Karolina Miganovičienė
Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyresnioji specialistė