Bėgikams Žanui Zabuliui ir Gerdai Kirkytei – „Aukštaitijos taurės” aukso medalis

Lapkričio 4 d. Panevėžyje prasidėjo jaunučių ir vaikų lengvosios atletikos varžybų „Aukštaitijos taurė-2017“ pirmas etapas. Varžybos yra vykdomos jaunučių (2002-2003 m. gimimo) bei vaikų (2004 m. gimimo ir jaunesnių) amžiaus grupėse. Varžybose dalyvavo Kupiškio, Biržų, Kėdainių, Rokiškio, Pakruojo, Pasvalio, Utenos ir Panevėžio jaunieji lengvaatlečiai.

Geriausias mūsų rajono sprinteris Alanas Šablickas šiose varžybose pirmą kartą išbandė 60 m barjerinį bėgimą. Jame dalyvavo ir pernai metų pagrindinės taurės laimėtojas iš Pasvalio. Alanas atkakliai kovojo su šiuo sportininku ir tik paskutinio barjero įveikimas lėmė Alanui sidabro medalį. Nugalėtojo laikas – 9,99 sek., o mūsų lengvaatletis nuotolį įveikė per 10,01 sek.

A.Šablickas dalyvavo ir 200 m bėgime. Asmeninis rezultatas – 26,79 sek. ir iškovota ketvirta vieta. Nuo trečios vietos sportininką skyrė tik tūkstantoji sekundės: trečios vietos laimėtojo rezultatas – 26,78 sek.

Asmeninį savo rezultatą pasiekė ir Dija Lukšytė, bėgusi 60 m (9,37 sek.). Asmeninis rezultatas užfiksuotas ir Kornelijai Martinkaitei, 60 m nuotolį įveikusiai per 9,69 sek.

Labai sėkmingai pasirodė vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikas Žanas Zabulis, 800 m nuotolį įveikęs per 2.24,72 min., pasiekęs asmeninį rezultatę ir iškovojęs pirmą vietą bei aukso medalį.

Ypač gražus ir sėkmingas buvo mergaičių 500 m bėgimas. Kupiškietės vedė visą bėgimą ir labai sėkmingai finišavo. Aukso medaliu pasipuošė Gerda Kirkytė (1.36,31), sidabro medalį laimėjo Vestina Aleknaitė (1.37,31).

Austėja Mikalauskaitė, dalyvavusi 600 m  bėgime, nuotolį įveikė per 1.55,72 min. Šios distancijos buvo net du bėgimai. Antras bėgimas Austėjai lėmė ketvirtą vietą. Nuo trečios vietos laimėtojos ji atsiliko tik tūkstantąja sekundės.

Kupiškio rajono Kūno kultūros ir sporto centro lengvaatlečių dar laukia trys etapai. Tikimės ir iš jų grįžti su medaliais ir toliau garsinti Kupiškio vardą.