Bajorų lėlių teatras ČIZ – Kaldabrunoje

Rokiškio rajono Bajorų lėlių teatras ČIZ – Kaldabrunos šieno skulptūrų plenere, truksiančiame iki liepos 9 d., dalyvis. Lėlininkės rodė spektaklį „Šuniškos istorijos”, statė skulptūras tema „Pasaulio sutvėrimas”.

– Kur ta Kaldabruna? – paklaus dažnas.

Tai 11 kartą šiaudinių skulptūrų plenerą rengiantis Latvijos kaimas Jekabpilio nuovadoje, apie 50 km nuo Rokiškio.

Į plenerą vienai dienai važiavo keturiese: režisierė Nijolė Čirūnienė, aktorės Nadiežda Ivanova, Dalia Ziemelienė ir Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė. Bajoriškės pynė ekspoziciją gėrio ir blogio – Dievo ir Velnio – motyvais.

 

– Šiųmetė naujovė – skulptūras rišome iš ką tik nupjautos žolės. Ji minkšta, todėl rišama neduria rankų: gi šienas braižydavo kaip reikiant. Tik nežinome, kaip džiūdamos žolės pakeis skulptūras, ar labai jas deformuos, – temainfo.lt pasakojo režisierė N. Čirūnienė.

Šiandien, liepos 8 d., šieno skulptūrų atidarymo diena.

Plenere dalyvauja menininkai, Latvijos žemės ūkio universiteto studentai, dėstytojai, menui prijaučiantys žmonės, Latvijos jaunimas.

– Šio renginio organizatoriams svarbu, kad skulptūros būtų suprantamos, didelės, domintų žmonės. Svarbu ir tai, kad jos beveik nieko nekainuoja. Kaip sako latviai, vėliau jos nesunkiai bus transformuojamos į ugnį ir dūmus. Taip vėl kuriami įspūdis ir nuotaika, – pasakojo režisierė.

Kaldabrūnos šieno skulptūrų plenere teatras ČIZ dalyvauja jau antrą kartą.

 

temainfo.lt

Nijolės Čirūnienės nuotraukos