Bajorų kaimas siekė Lietuvos rekordo ,,Aukščiausia vąšeliu nertų virvelių eglutės dekoracija”

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje, jau laukiant gražiausių žiemos švenčių, vyriausia Rokiškio rajono Bajorų kaimo kultūros namų specialistė kultūrai Dalia Ziemelienė sumanė iš vąšeliu nertų virvelių bendruomenės ir bibliotekos kieme sukurti išskirtinę eglutės dekoraciją ir siekti Lietuvos rekordo. Galimas dalykas, kad bus užfiksuoti du rekordai.


Tikimasis dviejų rekordų

Sausio 6 d. Bajorų kaimo kultūros namų kieme buvo siekta Lietuvos rekordo ,,Aukščiausia vąšeliu nertų virvelių eglutės dekoracija“.
Rekordo siekimą liudijo Rokiškio rajono savivaldybės mero patarėjas Vytautas Saulis, Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė ir Bajorų kaimo gyventojas Sergejus Ivanovas. Užfiksuota: eglutės dekoracija siekia 5,47 m, jos apimtis – 11,27 m, ją puošta 29,011 km ilgio įvairiaspalvės vąšeliu nertų siūlų virvelės.
Visi užfiksuoti rekordo siekimo matavimai ir vaizdinė medžiaga bus išsiųsti Lietuvos rekordų agentūrai ,,Factum“.
Tikimasi, kad bus patvirtinti net du rekordai: ,,Aukščiausia vąšeliu nertų virvelių eglutės dekoracija“ ir ,,Ilgiausia vąšeliu nerta virvutė“.


Idėja siekti rekordo

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje vyriausia Rokiškio rajono Bajorų kaimo kultūros namų specialistė kultūrai D. Ziemelienė sumanė iš vąšeliu nertų virvelių bendruomenės ir bibliotekos kieme sukurti išskirtinę eglutės dekoraciją ir siekti Lietuvos rekordo.
Bajorų kaimo bendruomenės nariai ir jų pirmininkė Inga Beloviene bei režisierė Nijolė Čirūnienė paskelbė iniciatyvą „Vienos akies pynutės nėrimas“ – nuspręsta pagerinti 2001 m. žurnalistų, skaitytojų ir muzikantų pasiektą rezultatą.


Virvę nėrė ir bičiuliai

Seniūnijos vyrų komanda, vadovaujama Broniaus Liaudansko, pagaminto metalinį 36 kg karkasą. Ant jo ir sukonstruota eglutės dekoracija iš vąšeliu nertų virvių. Karkasą puošė šviečiančios girliandos ir besmegeniai.
Virves nėrė Bajorų kaimo bendruomenės nariai, gyventojai, kaimyninių kaimų ir miestelių savanoriai. Virvių kamuoliai buvo matuojami. Pirmo matavimo virvė siekė 24 km. Ji vis buvo neriama ir vyniojama į kamuolius, kol, vis dėlto, buvo pamestas matavimo skaičius.
Siūlus moterys naudojo savo resursų arba pirko parduotuvėse.
Virvės ilgiui ypač svarus Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namų gyventojų, nunėrusių 5 873 m. virvės, indėlis. Dovanojo virvės Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos mokiniai ir mokytojos Ramutės Repšienės (1 190 m), rokiškietės Nijolė Juozapavičienė ir jos mama (6 346 m), juozapaviškietės Audronė Davidonienė (3 926,5 m), bajoriškės Stefanija Čypienė (4 216,6 m), Tamara Zolbienė ir Vlada Galvanauskienė ( po 1 000 m.) ir kt.
Bajoriškės Audronė Ziemelytė ir Elena Naprienė neturėjo galimybių dalyvauti nėrime, bet iniciatyvą parėmė siūlais.


Virvės nėrimo patirtis

Verta priminti, kad 2001 m. Rokiškio kultūros namų režisierė Nijolė Čirūnienė žurnalo „Panelė“ priede „Maxi“ rado intriguojantį straipsnį apie žurnalo redakcijos ir skaitytojų virvių nėrimo akciją ,,Tu numegzk man, mama, kelią“. Tą kartą bajoriškiai nunėrė 22 400 m ilgio „virvės kelią“. Jį išmatavo grupės ,,Delfinai“ nariai. „Virvės kelias“ prasidėjo prie nuo Vilniaus Gariūnų turgaus ir baigėsi 8 km už Trakų. Manoma, kad tuo metu Lietuvos rekordas nebuvo fiksuotas: nerasta jokių kitų duomenų.
2016 m. kovo 19 d. bendruomenės iniciatyva Bajorų kaimo kultūros namuose vyko Pasaulinės Žemės dienos minėjimas. Renginio metu susirinkusios moterys vieną valandą žvakių šviesoje nėrė virves, kurias vėliau prijungė prie ilgosios pynutės.
Kurį laiką ši virvė buvo naudojama kaip puošybos elementas įvairių renginių metu, kol 2019 m. virto dar viena idėja – padaryti iš jos Kalėdų eglutės dekoraciją.


Jau turi kepurės rekordą

Bajorų kaimo kultūros namų kiemas jau trečius metus vadinamas ,,Senių besniegenių linksmakiemiu“ ir yra mėgstamas bei lankomas ne tik bajoriškių, rokiškėnų, bet sulaukiama svečių iš visos Lietuvos, užsienio. 2017 m. čia pasiektas Bajorų kaimo „Didžiausios su bumbulu žieminės kepurės” rekordas ir matomas www.rekordai.lt (paieškos žodis ,,kepurė”).

[gallery_box] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_bajorai_eglute_rekordas_1.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_bajorai_eglute_rekordas_3.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_bajorai_eglute_rekordas_4.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_bajorai_eglute_rekordas_5.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_bajorai_eglute_rekordas_6.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_bajorai_eglute_rekordas_7.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_bajorai_eglute_rekordas_8.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2020/01/2020_01_bajorai_eglute_rekordas_9.jpg” descr=”” title=””] [/gallery_box]


Nadiežda Ivanova
Ingos Belovienės ir Nadieždos Ivanovos nuotraukos

 
Straipsnis panašia tema:

Patvirtintas rokiškėnų „Didžiausios su bumbulu žieminės kepurės” rekordas »