Baigiami kasti Rudilių kiaulidės vamzdynai

Kauniečiai toliau rausia Kupiškio rajono Rudilių kaimo laukus netoli geležinkelio pervažos į Noriūnus: ilgus apie 70 cm diametro vamzdžius jie kelia maždaug iš 1,5 m gylio tranšėjų ir guldo šalia vienas kito.

Kas čia vyksta, suvoki ne iš pirmo žvilgsnio: sakytum čia vykdomi melioracijos darbai. O iš tiesų – ardoma Rudilių kiaulių komplekso dar tarybiniais laikais nutiesta trasa, kuria vanduo iš Suosos upelės būdavo pumpuojamas į komplekso mėšlides.

Beveik 4 km vario vamzdynas buvo parduotas prieš ketverius metus, tačiau pasiimti jį iš po žemių ne taip paprasta. O ir laikas riboja: dirbti gali tuomet, kai nuo laukų nuimtas derlius ir kol žemė nėra pažliugusi.

– Darom iš tų vamzdžių puikius židinius, pritaikome juos ir kitur, – nelabai leidosi į detales įmonės, nupirkusios kupiškėnų vamzdyną, atstovas.

– Kasate lobį…

– Net prieš ketveris metus šis vamzdynas nebuvo lobis: kainuoja jį atkasti, ištraukti, išvežti. O ir metalo kaina buvo ne ta: krizė netaurųjį metalą nukainavo bene tris kartus. Tačiau ši linija jau nupirkta, reikia ją pasiimti.

– Kiek dar liko kasti?

– Apie kilometrą, – sakė kauniečiai.

 

Rita Aukščionytė

Autorės nuotr.