Avarija Kupiškyje: važiuojantysis atbuline eiga visada kaltas

Nesmarkiai apgadinusi automobilius, bet kebli avarija įvyko Kupiškio Antano Purėno gatvėje, ties išvažiavimu iš 6-ojo, 8-ojo ir šalia jų esančių namų kiemų.

Užsienio pilietis su lietuve bendrakeleive, nuo Technikos gatvės važiavę A. Purėno gatve, nutarė apsisukti. Vairuotojas sustojo ties antru garažų bloku ir ėmė stumtis atbulas. Važiuoti atbuline eiga ta pačia eismo juosta jie negalėjo, nes šalikelėje, ties garažais, vienas paskui kitą stovėjo du automobiliai, todėl užsienietis suktelėjo į priešingą eismo juostą. Nelemtu momentu iš minėtų kiemų išvažiavo „Audi” automobilis, ir gatvėje abu nebeišsiteko.

– Kaip nuspėti, kad kažkas sugalvos varytis atgal? – susinervinęs kalbėjo „Audi” vairuotojas.

– Kaip žinoti, kad kažkas išlėks iš šalutinio kelio? – ne mažiau nervingai kalbėjo ir su užsieniečiu važiavusi moteris.

Užsienietis nesuprato kalbos ir į barnį nesikišo. Įvykio dalyviai nesusitarė – teko kviesti policiją.

Pareigūnams buvo viskas aišku: prieš keisdamas važiavimo kryptį vairuotojas privalo įsitikinti, kad tai daryti saugu, ir duoti kelią kitiems eismo dalyviams. Tai numato Kelių eismo taisyklės.

– Važiuojantis atbuline eiga visada kaltas, – sakė pareigūnė.

Policija įspėjo: jei užsienietis nenori pildyti Eismo įvykio deklaracijos, pareigūnams teks įvykį forminti, bus atliktas tyrimas, 99 proc. kaltas užsienietis, jam bus paskirta bauda. Laikas – pinigai: po devynių dienų pora palieka Lietuvą. Ne iš karto, bet vyras ir moteris vis dėlto sutiko pildyti deklaraciją. Kažin ar vertėtų aiškintis dėl vienintelio procento. Juolab kad automobiliai vos vos nubrozdinti.

„Audi” vairuotojas aiškino matęs, kad atgal važiavusysis riedėjo atsigrįžęs, persikreipęs, nesidairydamas į veidrodėlį. Tiek daug matydamas, jis vis dėlto nepastebėjo, kad mašina rieda atgal. Stabdymo žymės rodo, jog išvažiuota tolokai nuo dešiniojo išvažiavimo kelio krašto (trukdė beveik pačioje sankryžoje paliktas kažkieno automobilis), be to, važiuota plačiai užgriebiant priešingą eismo juostą (rikiuotis į savąją neleido aniedu šalikelėje stovintys automobiliai). Štai kiek pateisinančių priežasčių, išvažiuojančiajam iš šalutinio į pagrindinį.

Užstatyta automobiliais sankryža, nuolat užtverta gatvė nuo garažų pusės, šešių šiukšliadėžių eilė kairėje – tokia yra ši automobilių stabdžiais nuolat cypaujanti sankryža.

– Kreipkitės į Savivaldybės saugaus eismo komisiją, – patarė pareigūnė.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotr.