Automobilių vagys naudojasi neapdairumu

Kaustantis šaltis sukelia nemenkų problemų transporto priemonių savininkams, kuriems sunkiai sekasi užvesti automobilį. Nesnaudžia tik ilgapirščiai. Pastarosiomis dienomis Panevėžyje užfiksuotos automobilių vagystės. Pasinaudota vairuotojų, palikusių užvestas transporto priemones be priežiūros, neatsargumu.

Sausio 5 d. 10 val. vyras (gim. 1958 m.) neberado automobilio „Seat Ibiza“, kurį įjungtu varikliu ir neužrakintą buvo palikęs Panevėžyje, Vilniaus g.

Sausio 6 dieną 23 val. moteris (gim. 1978 m.) pasigedo automobilio „Renault Laguna“, kuris stovėjo Panevėžyje, Ramygalos g., užvestas. Jame buvo palikti automobilio raktai ir dokumentai.

Policija ragina automobilių savininkus būti atsargius – ne tik nepalikti užvestų transporto priemonių be priežiūros, bet ir pasirūpinti tinkama apsauga.

 

Policija pataria

Nepalikti automobilyje asmeninių (net ir nevertingų) daiktų. Vagis nežino, jog Jūsų rankinėje ar švarko kišenėje nėra nieko vertingo. O jeigu vis dėlto paliekama, reikia paslėpti taip, kad nebūtų akivaizdžiai matyti, geriausia – bagažinėje.

Niekada nepalikti pinigų, banko kortelių automobilio daiktadėžėje ar kitoje automobilio vietoje; Vienu iš penkių kortelių vagysčių atvejų –  jos būna pavogtos būtent iš automobilio.

Niekada nepalikti atidarytų ar atrakintų durų, langų, bagažinės bei stoglangio, net jeigu išeinama tik trumpam. Nuimti ar nuleisti anteną, kad ji nebūtų nulaužta. Įjunkite apsauginę signalizaciją.

Statant automobilį prie parduotuvės, reikia pasirinkti gerai matomą vietą.

Stengtis laikyti savo automobilį saugomose aikštelėse. Išsirinkite tokią aikštelę, kurioje gera apsaugos sistema: apsauginė tvora, saugomas įvažiavimas, geras apšvietimas naktį, stebėjimo kameros.

Jeigu automobiliai laikomi kieme, juos statyti arčiau savo buto, namo langų.

Stengtis statyti automobilį gerai apšviestoje vietoje, apšviestame kiemo plote.

Pamačius ką nors įtartinai vaikštant aplink kaimyno automobilį, iš karto skambinti jam arba 112 bendruoju pagalbos telefonu.

Apdrausti savo automobilį nuo vagystės.

Įsirengti signalizaciją automobilyje.

Nepriimti nežinomų firmų ar asmenų pasiūlymų, neįrengti savo automobilyje signalizacijos priemonių „neaiškiame“ garaže. Pasitaiko, kad informacija apie signalizaciją ir „slapukus“, kartais – net automobilių raktų atspaudai būna perduodami vagims.

 

Statistika

Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2015 m. Panevėžio apskrityje buvo įvykdytos 222 automobilių vagystės, iš jų Panevėžyje – 160, Biržų rajone – 9, Kupiškio – 15, Panevėžio – 31, Pasvalio – 3 ir Rokiškio – 4.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė