Aurimas Martinka: „Dirbome savo pietų sąskaita”

Kupiškio rajono vicemeras Aurimas Martinka. Emilijos Briedytės nuotr.

Kalbos apie tai, kad Kupiškio rajono savivaldybės darbuotojai dažnai vėluoja į darbą, pasklido tik pasikeitus valdžiai. Iki tol visuomenei šie reikalai nebuvo labai svarbūs: ji neturėjo informacijos, nei kas kiek vėluoja, nei koks specialistų darbo dienos intensyvumas, netgi kas į kokias komandiruotes važiuoja ir kieno – darbo ar atostogų – sąskaita. Tuometinio administracijos direktoriaus Žilvino Aukštikalnio vadovaujamas kolektyvas niekada ir nėra skundęsis, kad kažkas fiksuoja jų atėjimo į darbą laiką.

Anot vicemero Aurimo Martinkos, jis kontroliuoja ne tik Savivaldybės, bet ir Kupiškio kultūros centro (KKC) darbuotojų piktnaudžiavimą darbo laiku. Anot jo, šios įstaigos kai kurie specialistai daugiau laiko skiria partiniams, negu profesiniams reikalams, ir jis ketinąs juos bausti.

– Kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė yra ramaus būdo, šioje vietoje aš būsiu kategoriškas ir Centro darbuotojams nuobaudą suformuluosiu pats, – temainfo.lt sakė A.Martinka.

Rugpjūčio 6 d. J.Janušonienė, A.Martinka ir dar du socialdemokratai buvo pastebėti atvykę į „Jantos” kavinę darbo metu, buvo apie 11 val.

– Kaip vertinate, tokį vicemero ir direktorės poelgį? – temainfo.lt klausė Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko.

– Įstatymai yra rašomi visiems. Jei tai tiesa, aš privalėsiu apie tai kalbėti ir su direktore J.Janušoniene, ir su savo pavaduotoju, – sakė D.Bardauskas.

A.Martinka irgi buvo  kategoriškas.

– Į kavinę atvykome iškarto po rajono Tarybos posėdžio. Šiuo metu rengiama Kultūros centro strategija, ir tai buvo patogiausias laikas trims Tarybos nariams susitikti su direktore. Beje, turiu pridurti, kad dirbome savo pietų sąskaita. Galėtumėte pasidomėti, kelintą valandą baigiasi mano darbo diena, kiek laisvo laiko tenka atiduoti darbui išeiginėmis dienomis. Nemažiau įtemptu darbo grafiku dirba ir direktorė. Mes nevažiavome į „Jantą” paminėti kokios nors progos. Tai buvo trumpas darbinis susitikimas, – sakė vicemeras.

J.Janušonienė šiuo metu atostogauja.

Stebėdamas kitus būsi matomas ir pats. Nieko naujo čia nesugalvosi; režisieriai irgi neskaičiuoja savo darbo laiko.

Rita Briedienė