Aukštaitijos mėgėjų teatrai vaidino „Kaimynams”…

Lapkričio 29 d. Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko  „Kaimynų teatrų šventė – 2014“. Joje dalyvavo  Anykščių, Utenos, Rokiškio, Ignalinos rajonų, Kupiškio rajono Skapiškio miestelio bei Estijos Saremų salų suaugusių mėgėjų teatrai.

– Mes buvome vidaus kaimynai, o estai – išorės, – temainfo.lt apie festivalį pasakojo Skapiškio kultūros centro „Stebulės” teatro režisierė Vita Vadoklytė.

Skapiškėnai „Kaimynams” parodė spektaklį „Pavasario linksmybės” pagal Kristijono Donelaičio „Metus”. Ignalinoje šis spektaklis buvo vaidinamas jau 20 kartą.

„Beliko tik stebėtis režisierės Vitos Vadoklytės talentinga išmone – daugybė vaizdų ir garsų buvo perteikta labai minimaliomis priemonėmis, panaudojant popierinius maišus ir aliuminio bidonėlius. Puikus pastatymas visus tiesiog sužavėjo”, – taip apie kupiškėnus atsiliepė www.ignalina.lt.

„Kaimynų teatrų šventė” su šiokia tokia pertrauka kas antrus metus vyksta nuo 1996-ųjų. Skapiškio teatras „Stebulė” dalyvavo kiekvienoje šventėje, ignaliniečiams yra rodę P.Pundzevičiaus-Petliuko „Velnias – ne boba”, K.Čyplio-Vijūno „Bobutės susipyko”,  K.Inčiūros „Paparčio žiedą”.

Anykštėnai ignaliniečiams nuvežė Liudvikos Didžiulienės-Žmonos komediją „Lietuvaitės”. Spektaklio režisieriui Jonui Buziliauskui kolegos šmaikštavo, ar šis tik nebus pasiilgęs „Ambrozijos”…

„Įdomiausia spektaklyje buvo tai, kad režisierius praeities laiko aktualijas pagyvino šiuolaikinio pasaulio detalėmis. Pvz., trys sulenkėjusios dvarininkaitės kalba mobiliaisiais telefonais, bijo, kad į jų šventę neatvažiuotų koncertuoti „Naujosios pupytės” ir t.t. Gero juoko dozė tikrai praskaidrino dieną ir dovanojo gerų emocijų”, – rašo www.ignalina.lt.

Rokiškio liaudies teatras parodė pasaulinės dramaturgijos klasiką –Federiko Garsijos Lorkos dramą „Bernardos Albos namai”. Tai pirmasis režisierės Neringos Danienės spektaklis po to, kai teatrą paliko režisierius Eligijus Daugnora.

„Žiūrėdamas šį spektaklį nė negalėjai patikėti, kad jį vaidina ne profesionalai. Taip sujaudinti, sukrėsti gali tik profesionali vaidyba. Kiekvienas personažas buvo įdomus, išbaigtas, kiekvienas artistas puikiai atliko savo vaidmenį. Žiūrovai teatrui ir jaunai režisierei Neringai Danienei atsidėkojo gausiais plojimais”,  – teigia Ignalinos rajono savivaldybės svetainė.

Utenos kultūros centro Žaliaduonių teatras parodė biografinę dramą pagal Almos  Eigerdienės, ilgametės šio teatro režisierės, pjesę „Tamsos švyturys”,  režisuotą Šarūno Kunicko. Spektaklis papasakojo apie Pranio Daunio (1900 – 1962 m.), pritaikiusio Brailio rašto abėcėlę lietuvių kalbai, gyvenimo tragiškumą ir kūrybos stiprybę.

Ignalinos mėgėjų teatras „Salos“ parodė Juozo Glinskio dviejų dalių dramą „Vieno tėvo  vaikai”. Spektaklį pastatė režisierė Jolanta Narbutaitienė. „Salų” teatras ir yra ilgametės „Kaimynų teatrų šventės” iniciatorius ir jos tradicijų puoselėtojas.

Estai „Kaimynams” atvežė muzikinį spektaklį visai šeimai „Zuikis išpuikėlis”, režisieriaus Vaino Uibo pastatytą pagal to paties pavadinimo Sergejaus Michalkovo pasaką, labai realistiškai perteikiančią žmogiškąsias ydas.

Per pertrauką teatralams dainavo Vytautas  V. Landsbergis. Vieną dainą jis skyrė V.Vadoklytei.

– Brangioji, viskas praeis… – dainavo bardas.

temainfo.lt

www.ignalina.lt nuotr.