„Auksinis feniksas“ atskrido ir į Rokiškį

Tarp apdovanotųjų „Auksiniu Feniksu“ –  AB „Rokiškio sūris” direktoriaus pavaduotojas Dalius Trumpa (pirmas iš kairės).


Lapkričio 29 d. Anykščių kultūros centre buvo teikiami Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas“. Tai pats svarbiausias Asociacijos apdovanojimas, šiemet teikiamas jau antrą kartą. Šis apdovanojimas – pagerbti fiziniams ar juridiniams asmenims, daugiausia prisidėjusiems kuriant šalies kultūrą, saugant, tobulinant ir viešinant ją, vystant jos plėtrą bei kultūros centrų sistemą.

Dar gerokai iki šventės Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre – vyko visuotinis šalies kultūros centrų vadovų susirinkimas. Jame buvo aptarta kultūros centrų strategija, apžvelgtos ES finansavimo galimybės 2014-2020 atnaujinti kultūros objektus, kultūros centrų modernizavimo aktualijos, įvertintas kultūros centrų optimalios infrastruktūros savivaldybėse modelis.
Susirinkime dalyvavo visos šalies kultūros centrų vadovai.

„Auksinio Fenikso“ teikimo ceremonija Anykščių kultūros centre prasidėjo 16 val. Nominacija „Auksinis Feniksas“ buvo įteikta Metų kultūros centro vadovui, Metų partneriui, Metų kūrėjui, Metų rėmėjui ir Metų kultūros politikui.

Panevėžio apskrities kultūros darbuotojai „Auksinio Fenikso“ apdovanojimui siūlė dvi kandidatūras: Metų rėmėjo nominacijai – AB „Rokiškio sūrį“, Metų partnerio – rajono laikraštį „Gimtasis Rokiškis“. Pastarajai nominacijai buvo siūlomi net penki (iš viso buvo 11 kandidatų) medijų atstovai – laikraščiai, televizijos ar TV laidos. Ji atiteko Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai.

AB „Rokiškio sūris“ gavo „Auksinį Feniksą“ už savo nuoseklią bent 30 metų politiką remti rajono ir šalies kultūrą, jos atstovus ir renginius. Šiam apdovanojimui buvo nominuotos 9 turtingos ir dosnios įmonės.

Metų kultūros politiko nominacija (siūlyta 12 kandidatų) atiteko Birštono savivaldybės merei Nijolei Dirginčienei, Metų kūrėjo (12 kandidatų) – Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojui Nerijui Stasiuliui, Metų kultūros centro vadovo (7 kandidatai) – Lazdijų kultūros centro direktoriui Arūnui Sujetai.

Iškilmingoje apdovanojimų „Auksinis Feniksas“ įteikimo ceremonijoje dalyvavo bent po du atstovus iš kiekvieno miesto ar rajono kultūros centro, po vieną – iš šių centrų filialų, savivaldybių ir žiniasklaidos atstovai.


temainfo.lt
birstonas.lt nuotr.