„Auksiniam scenos kryžiui“ buvo nominuoti du rokiškėnai

Nenudžiugino rokiškėnų Tarptautinę teatro dienos proga tiesiogiai per LRT Kultūrą iš Nacionalinio Kauno dramos teatro transliuotos Kultūros ministerijos įsteigtos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos ir atminimo ženklo „Auksinis scenos kryžius“ teikimo iškilmės: apdovanojimui nominuoti du scenos žmonės, kilę iš Rokiškio krašto, nebuvo įvertinti apdovanojimu.

Kaip rašė temainfo.lt, šiam „Auksiniam scenos kryžiui” buvo nominuoti Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Andrius Apšega už Misterio X vaidmenį operetėje „Misteris X“ ir dramos aktoriaus (nepagrindinis vaidmuo) aktorius Rytis Saladžius už Lietuvos nacionaliniame dramos teatro spektaklyje „Lokis“ sukurtą Šemetos vaidmenį.

Kaip skelbė renginio kūrėjai, pirmi teatriniai apdovanojimai pradėti teikti 1992 m. kovo 27 d. Nuo 1995 m. iki 2003 m. buvo teikiamos Stanislovo Kuzmos sukurtos Kristoforo statulėlės, o „Auksiniai scenos kryžiai”, sukurti Rūtos Ničajienės, pradėti teikti nuo 2004 m. Tai aukščiausias Lietuvos teatro kūrėjų apdovanojimas; iki šiol jis įteiktas 201 teatralui.

Net keturis kartus scenos kryžiais yra pasidabinę režisieriai Gintaras Varnas, Jonas Vaitkus ir Oskaras Koršunovas, tris kartus šiuo garbingu apdovanojimu džiaugėsi Eglė Špokaitė, Cezaris Graužinis, Aidas Giniotis, Nelė Savičenko ir Gintaras Makarevičius.

 

temainfo.lt