Augenijus Cesevičius: negerai, kad į susitikimą atėjo tik trys

Augenjus Cesevičius

Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko kvietimu birželio 20 d. Kupiškyje lankėsi Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento direktorius Simonas Šaltūnas, Eksporto ir investicijų skatinimo skyriaus vedėja Dalia Kreivienė bei VšĮ „Versli Lietuva” eksporto departamento direktorė Jurgita Butkevičienė.

Kaip sakė meras, situacija nebuvo labai maloni: susitikime dalyvavo tik trys verslininkai. Net kviesti į renginį neatėjo nei Kupiškio darbdavių klubo, nei Lietuvos ūkininkų sąjungos Kupiškio skyriaus nariai. Kvietimai buvo išsiuntinėti ir rajono Tarybos nariams, pavieniams verslininkams.

Susitikime dalyvavo UAB „Rivilda” vadovas Vidas Ruzgas, Kupiškio miesto VVG pirmininkas, rajono Tarybos narys Algis Valiušis ir UAB „Agla” vadovas, Kupiškio rajono tarybos narys Augenijus Cesevičius.

– Kodėl Jums buvo svarbu dalyvauti šiame susitikime? – temainfo.lt klausė politiko ir verslininko A.Cesevičiaus.

– Buvo aptarta šalies ir rajono ekonominė situacija, įvertintos galimybės skatinti Kupiškio verslumą. Pateikta papildoma informacija apie verslo rėmimo galimybes, verslo plėtros finansavimo šaltinius. Man tai ir svarbu, ir įdomu. Beje, ši teorinė patirtis, manau, reikalinga ne tik verslui, bet ir rajono politikams.

– Kaip įvertintumėte pačių svečių svarbą?

– Tai Lietuvos profesionaliausių verslą skatinančių organizacijų atstovai. Mums džiugu, kad Kupiškiui buvo parodytas didžiulis Užsienio reikalų ministerijos dėmesys. Tai nuteikia optimistiškai.

– Kažin ar tokie pat optimistiški liko ir svečiai?

– Svečiai labai diplomatiškai į tai reagavo. Džiugu, kad jie patys nori dalintis informacija su mūsų rajono įmonių vadovais. Kupiškio politikai ir verslininkai turėtų padaryti išvadas. Šis renginys buvo planuotas kelis kartus. Nėra taip paprasta suderinti susitikimų laiką.

– Tai kas atsitiko Kupiškio verslininkams?

– Nežinau. Gal šiuo metu – koks nors labai didelis darbymetis… Verslas labiau turėtų domėtis šiandienos galimybėmis. Labai nustebino, kad į susitikimą atėjo tiek mažai – tik trys.

 – Kaip Jūs pats sužinojote apie šį renginį?

– Gavau Savivaldybės administracijos kvietimą. Jų buvo išsiųsta labai daug.

– Jus kvietė kaip rajono Tarybos narį ar kaip verslininką?

– Nė nebežinau, bet, manau, kad ne tai svarbu. Aš dalyvavau ir kaip Lietuvos socialdemokratų partijos Kupiškio rajono skyriaus pirmininkas. Man rūpi rajono verslo plėtros galimybės, o ir tai, kaip sudominti verslą iš kitur, kokie mechanizmai padeda pritraukti užsienio investuotojus, kaip tai daro kiti rajonai, kaip svarbu, kad Kupiškis nebūtų užmirštas Lietuvos ambasadose: iš čia žinia apie krašto verslą pasiekia užsienio investuotojus. Svečiams irgi buvo pateikta žinių apie tai, kuo Kupiškis patrauklus.

– Ir kuo jis patrauklus?

– Mes esame ant tranzitinio kelio, turime geležinkelį ir galime jį išnaudoti prekių tranzitui, pro mus eina Via Baltica atšaka. Kupiškis yra netoli pramoninio Panevėžio. Reiktų įvertinti ir tai, jog nuo mūsų netoli Rygos uostas, nesunkiai pasiekiamos Rusijos ir Baltarusijos rinkos.

Be to, turime 18 km marias, jas reiktų labiau reklamuoti ir jomis sudominti kitų rajonų ir užsienio verslininkus.

Į Kupiškį atėjęs verslas ir įkūręs čia darbo vietų, yra atleidžiamas nuo žemės ir turto mokesčio. Jei čia bus kuriamos darbo vietos, Savivaldybė pasirengusi pramonei suformuoti sklypą, patenkinti infrastruktūros poreikius. Be to, netoli ir Latvija, Rygos uostas, Baltarusijos ir Rusijos rinkos.

– Ar Jums pačiam pažįstami eksporto rūpesčiai?

– Medienos gaminius ir baldų detales eksportuojame į Didžiąją Britaniją, Norvegiją. Apie 20 metų dirbome su Vengrijos partneriais.

– Verslas sukasi tarsi savaime. Gal nuryti kartėlį ir dirbti nebeplanuojant tokių susitikimų?

– Tai tikrai nepaskutinis toks renginys: susitikimai su Išorinių ekonominių santykių departamento bei VšĮ „Versli Lietuva” atstovais bus planuojami ir ateityje. Kontaktai tikrai nenutruks. Nė kiek neabejoju, kad ateityje verslas taps aktyvesnis: gera žinia apie Kupiškį bus skleidžiama, ir tai duos puikių vaisių.

 

Kalbėjosi Rita Briedienė