Kamajiškiui Audriui Staškui „Auksinio proto” žaidime koją pakišo… turtai

Atmintis šiame žaidime – svarbus elementas

Praėjusiame – spalio 18 d. – LRT televizijos žaidime „Auksinis protas“ Rokiškio rajono Kamajų seniūnijos Aukštakalnių kaimo 59 metų Audrius Staškus susirungė su 55 metų bedarbiu panevėžiečiu Laimontu Bulovu, 37 metų IT inžinieriumi alytiškiu Arvydu Kabašinsku, 29 metų vadybininku kretingiškiu Vytautu Kubiliumi, 49 metų IT mokytoju iš Seirijų Egidijumi Turčinavičiumi ir 46 metų teisininku iš Vilniaus Liutauru Žygu.

A. Staškus į televizijos žaidimą pateko per gyvuosius „Auksinio proto” žaidimus.

– Kaip sekasi jūsų komandai, kur žaidžiate, kaip vadinasi komanda? – A. Staškaus klausė laidos vedėjas Andrius Tapinas.

– Dabar žaidžiame Kamajuose. „Keturakiai”.

– Kiek komandų susirenka Kamajuose?

– Paskutiniu metu – trys.

– Tai, sakyčiau, visai neblogas rezultatas. Kiek žmonų gyvena Kamajuose? ––– Oj, nežinau… Gal šeši šimtai, gal aštuoni. Gal ir tiek nėra – net nežinau (600, aut. past.).

– Jūsų pomėgis – intelektiniai žaidimai. Turite savo favoritą, be „Auksinio proto”?

– Daugiau internete aš visokius „Kvizus” mėgstu.

– Jūs esat pavojingas žaidėjas, nes tie žaidėjai…

– Oj ne. Tie klausimai paprastai kartojasi, tiesiog reikia atsimint.

– Atmintis šiame žaidime irgi svarbus elementas. Linkiu sėkmės „Auksiniame prote”! – aukštakalniečiui palinkėjo A. Tapinas.

 

Kovoje – trys prieš tris

– Kuri iš šių Vidurinės Azijos valstybių yra didžiausia pagal plotą: Kirgizstanas, Turkmėnistanas ar Uzbekistanas? – A. Staškaus trejeto klausė laidos vedėjas Arūnas Valinskas.

A. Staškui teko atsakinėti pirmam. Jis teisingu pasirinko variantą B –Turkmėnistanas.

Mažiausias iš šių trijų yra Kirgistanas (200 tūkst. kv. km), Uzbekistanas – 448 tūkst. kv. km, Turkmėnistanas – 490 tūkst. kv. km. Kamajiškiui pritarė L. Žygas, bet kitokį variantą rinkosi E. Turčinavičius. Komanda taško nepelnė.

– Dainoje „Lietuviais esame mes gimę” minimos dvi upės. Viena iš jų – Nemunas, o kokia antroji: Dubysa, Nevėžis ar Šešupė? – prieš trejetą toliau žaidė A. Valinskas.

A. Staškus pasirinko teisingą variantą, bet jo trejetas taško vėl nepelnė.

1937 m. Glazgo „Hampden park” stadione įvykusias futbolo rungtynes tarp Anglijos ir Škotijos stebėjo rekordinis žiūrovų skaičius Europos futbolui.

– Kiek jų buvo: 110 000, 150 000 ar 190 000? – klausė A. Valinskas.

Teisingas buvo B variantas; aukštakalnietis užsidirbo pirmą minusą.

Kokia skaitlingiausia stuburinių gyvūnų grupė – paukščiai, ropliai ar žuvys?

A. Staškus pasirinko teisingą – C – variantą. Po keturių klausimų trejetų rezultatas tebebuvo tas pats – 0:0.

Kurio valdovo sūnėnas buvo Rolandas – karaliaus Artūro, Ričardo Liūtaširdžio ar Karolio Didžiojo.

Aukštakalniečio trejetas pasirinko teisingą –D – variantą ir pirmą etapą laimėjo 1:0.

 

Keliaujama per šimtmetį

Spalio 18-osios „Auksinio proto” dvejetų poroms teko 1925-ieji Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio metai.

A. Staškus liko poroje su E. Turčinavičiumi iš Seirijų. Jie teisingai atsakė į varžovams pateiktą klausimą: kiek buvo eksponatų 1925 m. gruodį atidarytoje nuolatinėje M. K. Čiurlionio ekspozicijoje – 425, 4 258, 14 258 ar 42 580? A. Staškaus dvejetas pasirinko B variantą ir už teisingą atsakymą įgijo teisę į kitą klausimą atsakyti pirmiems. Deja, A. Staškus pasiūlė neteisingą variantą, neva minėtų metų balandį Jonas Basanavičius tapo tikruoju Skautų sąjungos nariu. Varžovų – A. Kabašinsko ir L. Žygo – dvejetas irgi neatsakė, jog tai buvo to meto šalies Prezidentas A. Stulginskis.

Aukštakalniečio dvejetas Teisingai atsakė, jog dabartinė „Mažeikių nafta” turėjo stovėti Jurbarke.

Po teisingo atsakymo į klausimą, kokio žmogaus – Liudviko XIV, Napoleono, Voltero ar Marijos Antuanetės – vaškinę figūrą madam Tiuso sukūrė pačią pirmą, aukštakalniečio dvejetas išsiveržė į priekį 4:2: Volteras jiems atnešė dar vieną papildomą tašką.

Neteisingai atsakyta į klausimą, kuriame Europos mieste – Amsterdame, Berlyne, Paryžiuje ar Vienoje – nebuvo madam Tiuso muziejaus. Priešininkų dvejetas irgi neatspėjo, jog tai buvo Paryžius, ir rezultatas liko tas pats.

A. Kabašinsko ir L. Žygo dvejetas neatsakė į klausimą , kiek žmogus turi pieninių dantų – 18, 20, 22, ar 24, ir pergalę atidavė Kamajų gyvojo žaidimo „Auksinis protas” „Keturakių” komandos atstovo dvejetui, o teisingai atsakius, jog pieninių dantų būna 20, pelnytas dar ir penktas taškas.

Pralaimėjusiam dvejetui verdiktą skelbė aukštakalnietis, žaidime leidęs pasilikti alytiškiui A. Kabašinskui.

 

Trys vakaro temos

Paliktas žaidime alytiškis E. Turčinavičiui iš Seirijų parinko temą „Kūriniai”: teko atspėti, kurie romanai vokiečių, kurie – prancūzų rašytijų. Iš 20 klausimų E. Turčinavičius atsakė į šešis ir A. Staškui parinko temą „Turtai”: teko atrinkti sporto klubus, patenkančius į turtingiausių klubų dešimtuką. Aukštakalniečiui nepasisekė: jis surinko tris taškus.

Alytiškiui A.Kabašinskui liko tema „Rytai-Vakarai”: jis vardino, kurios vietovės yra į Rytus nuo Vilniaus, kurios – į Vakarus. Iš 20 klausimų jis atsakė į 12, beje, teisingai nurodęs, jog Rokiškis – į Rytus nuo Vilniaus, Kupiškis – į Vakarus. Alytiškis pateko į finalą, kuriame įveikė varžovu tapiusį žaidėją iš Seirijų.

 

Parengė Natalija Pasnova