Atsakomuoju vizitu kupiškėnai lankė Panevėžio rajono kultūros centrus

 

Kovo 15 d. Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušoniene, pavaduotoja kultūrai Rasa Gudoniene, darbuotojai, Kupiškio rajono vicemeras Aurimas Martinka bei rajono Savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė atsakomuoju vizitu lankėsi Panevėžio rajono kultūros centruose, susipažino su jų veikla, pasisėmė patirties, užmezgė naujus kultūrinio bendradarbiavimo ryšius.

Pirmas susitikimas su Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistais Remigijumi Viliu, Lina Daubariene bei Panevėžio rajono kultūros centrų vadovais buvo surengtas vasario 25 d. Kupiškyje. Atsidėkodami draugiški kaimynai pažadėjo pas save pasikviesti Kupiškio kultūros centro darbuotojus ir rajono savivaldybės administraciją. Pažadas buvo ištesėtas.

Pirmiausia kupiškėnai aplankė Tiltagalių kultūros centrą. Čia Kupiškio delegaciją pasitiko pats Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis ir šio Centro direktorė Renata Kopūstiene. Direktorė pasidalino informacija apie populiariausius šio kultūros centro renginius, mėgėjų meno kolektyvus, jų nuopelnus; aprodė jaukias patalpas.

Tiltagalių kultūros centras nesenai pakeitė statusą ir tapo Tiltagalių daugiafunkciniu centru: čia – atviros erdvės aktyviam jaunimui. Panevėžio rajono meras džiaugėsi daugiafunkcinio centro veikla ir pabrėžė, kad kultūrą turi kurti ne tik kultūros ir meno darbuotojai, bet visos vietinės įstaigos bei organizacijos, bendrai planuodamos renginius ir dirbdamos kartu. Susitikime buvo apžvelgti ir Kupiškio kultūros centro padaliniai, jų veikla, meno mėgėjų kolektyvai, šventės.

Kupiškio kultūros atstovai buvo pakviesti į Panevėžio rajono savivaldybę, kurioje jau laukė rajono vicemeras Antanas Pocius, Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai Remigijus Vilys, Lina Daubarienė ir Panevėžio rajono kultūros centrų vadovai. Susitikime buvo apžvelgta bendra Panevėžio rajono kultūros centrų struktūra, darbo specifika, veikla, supažinta su projektų vykdymo galimybėmis, aptarti finansavimo klausimai.

Įdomu tai, kad Panevėžio rajonas neturi vieno visas kultūros įstaigas vienijančio centro: rajone yra įsteigta 12 kultūros centrų, kai kurie jų turi jiems pavaldžius vieną ar du skyrius.

Susiskirstę grupelėmis kupiškėnai aplankė Paįstrio, Smilgių, Miežiškių, Liūdynės, Naujamiesčio, Šilagalių, Ramygalos, Krekenavos ir Raguvos kultūros centrus – taip bandyta aprėpti kuo daugiau kultūros įstaigų, artimiau susipažinti su jų veikla, įvertinti jų materialinę bazę, o sugrįžus namo visa tai aptarti.

Regioniniai kultūriniai ryšiai, kultūros mainai ir bendradarbiavimas yra svarbūs tobulėjimo, bendruomeniškumo kūrimo aspektai. Tokie susitikimai padeda įgyti patirties, naujų kultūrinių idėjų, stiprina kūrybinę motyvaciją.

– Džiaugiuosi Kupiškio ir Panevėžio rajono kultūriniu bendradarbiavimu bei ryšių sutvirtinimu. Tikiu, tai skatins ateities bendrus projektus, – sakė Kupiškio kultūros centro direktorė J.Janušonienė.

 

 

Kupiškio kultūros centro informacija