Artėjant Angelų dienai sargų – kraujo donorų akcija

 

Artėjant Angelų sargų dienai VšĮ Nacionalinio kraujo centro (NKC) Panevėžio filialo darbuotojai kartu su Panevėžio apskrities VPK pareigūnais organizavo kraujo donorystės akcijas. Rugsėjo mėnesį NKC mobili komanda aplankė Kupiškio, Rokiškio, Biržų, Pasvalio bei Panevėžio policijos komisariatus.

– Policijos pareigūnams dažnai tenka gelbėti gyvybes. Jie visada pasirengę padėti nelaimės akimirką. Šįkart – duodami kraujo. Džiaugiuosi šia prasminga akcija ir aktyviai joje dalyvavusiais pareigūnais. Kraujas – labai brangi dovana, tiesiog neįkainojama. Ji žmogui, ištiktam skaudžios nelaimės ar sergančiam, gali dovanoti viltį gyventi, – teigė Panevėžio apskrities VPK viršininkas Egidijus Lapinskas.

Panevėžio apskrities policijos komisariatuose kraujo donorystės akcijų metu kraujo padovanojo daugiau 78 policijos pareigūnai. Kraujo dovanojo ir policijos kapelionas Eugenijus Troickis.

– Ši Panevėžio apskrities policijos komisariatų darbuotojų akcija tik patvirtina tai, jog susitelkę galime padėti nelaimių ištiktiesiems. Policijos pareigūnų padovanotas kraujas padėjo išgelbėti ne vieną gyvybę. Policijos atstovai yra vieni pareigingiausių kraujo donorų, dovanojantys kraujo ne tik per akcijas policijos komisariatuose, bet ir atvykstantys į kraujo centro padalinius Panevėžyje ir akcijas kituose miestuose. Pareigūnai yra pilietiški ir labai gerai supranta kraujo donorystės prasmę; tikiu, jog ateityje bendradarbiavimą tęsime ne tik kraujo donorystės akcijose, – kraujo donorystės akcijos rezultatais džiaugėsi NKC Panevėžio filialo donorų organizatorius Donatas Šniutė.

Galinčiuosius padėti ir padovanoti kraujo NKC Panevėžio filialo medikai kviečia atvykti į VšĮ Nacionalinio kraujo centro padalinius Panevėžyje: Nemuno g. 75 (III a.) ir prekybos ir pramogų centre „Babilonas“ (kiekvieną dieną nuo 11 iki 19 val.).

Šiuo metu ypač laukiama A (II) neigiamos bei 0 (I) teigiamos kraujo grupių donorų. Daugiau informacijos apie kraujo donorystę bei Nacionalinio kraujo centro veiklą galite rasti internetiniame puslapyje www.kraujodonoryste.lt.

 

Karolina Miganovičienė
Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė