Ar teisingas avarijos aplinkybes pateikia Erikas Druskinas?

automobilis_temainfo_1601062

Iliustratyvi nuotr.

Asmuo, nepanorėjęs skelbti savo pavardės, tvirtina, kad sausio 5 d. Rokiškio miesto Vilties ir Pauliaus Širvio gatvių sankryžoje įvykusios avarijos, į kurią pateko Kultūros centro direktorius Erikas Druskinas, aplinkybės buvo kitokios, nei skelbiama viešai. Jo teigimu, į avariją patekęs dalyvavęs antras vairuotojas, neva, prisiėmė kaltę.

Direktorius E.Druskinas tai pavadino visišku absurdu, ir dėstė savo versiją: jis važiavęs pagrindine jo eismui Vilties gatve, o į jį trenkėsi kairėn sukęs vairuotojas, iš priešpriešinės eismo juostos ketinęs įvažiuoti į P.Širvio gatvę.

– Stabdžiau. Tik vakar gatvė blogiau buvo nuvalyta, negu šiandien… – temainfo.lt sakė direktorius, pripažinęs, jog stabdoma mašina šiek tiek slydo. Kiek to „šiek tiek”, šiandien jau sunku pasakyti. 

Anot E.Druskino, situaciją jis priėmė ramiai, nesibarė; antrasis įvykio dalyvis neginčijęs kaltės.

Erikas Druskinas

– Kodėl įvykio vieton buvo kviečiama policija? – klausėme Rokiškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininko Roberto Krasausko.

– Eismo įvykio dalyviams iš pradžių nesisekė susitarti dėl aplinkybių, bet kai į vietą atvyko pareigūnai, vyrai jau pildė Eismo įvykio deklaraciją; mūsų pagalbos jiems nebereikėjo, – temainfo.lt sakė jis.

Abejonių kelia tai, kad A.Druskinas galimai viršijo leistiną greitį.

Šitokių gandų E.Druskinas sakė nesitikėjęs. 

Gal vertinimus skatina ir paties Kultūros centro atsiradęs pomėgis skleisti gandus: kad ir apie tai, jog Rokiškio senųjų metų palydos buvo rengiamos, neva, individualios įmonės iniciatyva?

– Aš taip niekada nesakiau! – net pyktelėjo direktorius.

E.Druskinas neigia ir tai, kad jis viršijo greitį: jei šis būtų viršytas, jo 2000 ar 2001 metų gamybos „Audi” būtų sudaužyta labiau, smūgis būtų stipresnis, būtų iššovusios apsauginės oro pagalvės…

Vietos spauda irgi teigia, jog antras įvykio dalyvis „prisiėmė kaltę”. Šiaip, autoavarijos kaltininkas deklaracijoje pasirašo po pastaba, jog jis atsakingas už padarytą žalą. Na, o kaltę, žinia, prisiima tik nekaltas.

– Ar labai didelis skirtumas, kaip parašyta? – šiek tiek supyko A.Druskinas, ir įsijungė jo monologas apie tai, jog antras eismo įvykio dalyvis neginčijo kaltės, jog smūgis buvo nedidelis, deklaracijos pasirašymas vyko draugiškai, visi gyvi sveiki, niekas nenukentėjo, neatsitrenkta nei į vairą, nei į stiklą, nėra nė vienos mėlynės, išdužo tik langas ir, ačiū Dievui, neišmušė variklio…

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotraukos