Aptartas Anykščių miesto parko projektas

  

Balandžio 16 d. Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius, būsimasis mero patarėjas Kęstutis Indriūnas, Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė bei vyriausioji specialistė Vita Bubliauskaitė dalyvavo susitikime su UAB „Projektų rengimo biuras“ projektų vadove Gileta Beržiniene ir aptarė Anykščių miesto parko projektavimo darbus.

Su rajono vadovais buvo aptartas Anykščių parko sutvarkymo projektas. Planuojama, kad jame stovės aukštos meninės vertės garsių skulptorių sukurtos skulptūros, bus įrengti mediniai takeliai su poilsio salelėmis, pakyla renginiams, mineralinio vandens biuvetė, aromaterapiniai gėlynai, medžiai, nauji tilteliai. Planuojama ir sporto aikštelės rekonstrukcija: bus atnaujinta danga, sutvarkyta riedučių įranga. Miesto parke projektuojama kuo paprastesnė, skulptūrų grožio neužgožianti mažoji architektūra.

Anot projekto vadovės, Anykščių miesto parkas yra jaukus jį supančiais medžiais, jų bus pasodinta daugiau; jie parinkti pagal atliktų geologinių tyrimų rezultatus, dirvožemio savybes. Derinant medžius prie aromatinių augalų, meras siūlė pasirinkti kedrus.

Buvo aptartos ir kitos detalės: pagrindas po suoliukais, augalų rūšys, privažiavimo prie parko praktiškumas. Šioje vietoje Parko gatvės eismas nėra didelis, todėl verta pasvarstyti apie vienpusį eismą, pakloti naują šaligatvį.

Pasitarta ir dėl medinių takelių medžiagos storio, suoliukams parenkama mediena, kad sukurtas parkas anykštėnams ir miesto svečiams tarnautų kuo ilgiau.

Jau prieš projektavimą vyko diskusijos. Apsispręsta: tai turėtų tapti kultūros, o ne pramogų parku.

Projektą rengianti įmonė, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Lietuvos dailininkų sąjunga skulptūrų atrankos konkursą vykdė keliais etapais; jau yra atrinkta 15 Anykščių parke planuojamų statyti skulptūrų.

 

Virginija Ros Garcia

Anykščių rajono savivaldybės atstovė ryšiams su visuomene