Apšviesta Kavarsko Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

Tikras Kalėdų džiaugsmas: įsižiebė prožektoriai, apšvietę Anykščių rajono Kavarsko Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią. Keturi prožektoriai šviečia iš bokšto aikštelės, o iš šventoriaus pakraščių – dar devyni.

Rajono Savivaldybei seniūnijos prašymas apšviesti bažnyčią buvo pateiktas 2008 m. Pradėtą ruošti projektą pristabdė krizė, bet idėja nenumirė: rajono biudžete atsiradus papildomų lėšų rajono Taryba nusprendė pirkti ir sumontuoti įrangą.

Bažnyčios apšvietimo sumanymui pritarė ir Kavarsko parapijos kunigai – čia klebonavęs Norbertas Martinkus ir jį pakeitęs kunigas Nerijus Vyšniauskas.

– Sutemus miestas labai pasikeitė, tapo nepaprastai gražus. Esu dėkingas rajono merui Kęstučiui Tubiui ir abiem kunigams už jų pastangas apšviesti vieną gražiausių rajono architektūros paminklų – temainfo.lt sakė Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas.

Projektą įgyvendino UAB Anykščių komunalinis ūkis.

Naktį šviečia Anykščių Šv. Mato, Svėdasų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios.

Anykštėnai net turi idėją sukurti apžiūros-konkurso „Šviečiantys Anykščiai“ tradiciją. Šiemet toks konkursas buvo surengtas pirmą kartą. Kaip skelbia rajono Savivaldybė, jau yra ir laimėtojai: iš 16 pretendentų, pateikusių papuoštų fasadų ir teritorijų nuotraukas, komisija išrinko labiausiai vertus apdovanojimų

Švietimo, ugdymo, kultūros ir kitų biudžetinių įstaigų kategorijoje laimėjo Anykščių Antano Vienuolio progimnazija. Antra vieta skirta Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialiniam muziejui, trečia – VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Raguvėlės vaikų dienos centrui.

Prekybos, turizmo objektų, biurų, verslo įstaigų ir įmonių, visuomeninės paskirties pastatų kategorijoje laimėtoju pripažinta Anykščių naujų vėjų bendruomenė, papuošusi Vyskupo skverą. Antra vieta paskirta gėlių salonui „Lugnė“, trečią vietą pasidalino parduotuvė „Dovana“ ir sporto klubas „Vilartas“.

Gyvenamųjų būstų kategorijos nugalėtoja tapo Marytė Baltakienė iš II Svirnų. Antros vietos laimėtoju tapo anykštėnas Valdemaras Navickas, trečios –Saulius Vaitkūnas iš Šlavėnų kaimo.

Pirmų vietų laimėtojams bus skiriama po 200, antrų – po 160 Eur premijos. Vienam trečios vietos laimėtojui teko 100, dviem – po 50 Eur.

 

Adelija Varnaitė

Anykščių rajono savivaldybės nuotraukos

[gallery_box]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/12/2016_sviecia_1.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/12/2016_sviecia_2.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/12/2016_sviecia_3.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/12/2016_sviecia_4.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/12/2016_sviecia_5.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/12/2016_sviecia_6.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/12/2016_sviecia_8.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/12/2016_sviecia_9.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/12/2016_sviecia_10.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/12/2016_sviecia_11.jpg” descr=”” title=””]
[/gallery_box]