Apsipirkti – į Suvalkus

– Ilgą laiką maniau, kad iš Rokiškio neapsimoka važiuoti į Lenkiją pigesnių prekių, – per toli.  Tačiau susigundėme ekskursija į Varšuvą ir savo akimis pamatėme kainas. Šią savaitę susikooperavome kelios rokiškėnų bičiulių šeimos pirkinių kelionei į Suvalkus. Važiavome paprastą dieną, mat buvome girdėję, kad šeštadieniais Suvalkuose – tikra kamšalynė, nėra net kur automobilio pasistatyti; autobusais kompanijos suvažiuoja, – pasakojo rokiškietė Irena.

Anot pašnekovės, 1 kg miltų mūsų  pinigais kainuoja 1 Lt, yra ir brangesnių, iki 1,5 Lt. Cukraus toks pat kiekis kainuoja 1,5 Lt; akcijų metu iki lito.  Beje, tik atvažiavus cukraus buvo prikrautos pilnos lentynos, o vėliau užsukus – aplankius Augustavos įžymybes – tuščia..

Labai pigūs pieno produktai: 275 g pakelis pusriebės varškės kainavo 2,79, (1 kg varškės – apie 10 zlotų), litras pienas (UV)  – 2, grūdėtos varškės 200 g indelis – 1,45 zloto;  net „Džiugo” sūris čia keliais litais pigesnis.

Kiaulienos mentė be kaulo – 10,  vištienos ketvirčių 1 kg – 4,20, anties – 7; kalakuto – 10; 30 kiaušinių – 9,50, o 83 proc. riebumo sviesto pakelis (300 g)  – 3,50 zloto.

Labai pigi kava: „Jacob Gold” 200 g indelis – 18 zlotų. Pas mus tokios pat kavos 100 g kainuoja apie 12 Lt. „Nestle” kava 200 g kainuoja 19 zlotu, Lietuvoje – 30 Lt.

Pigios daržovės ir vaisiai: obuoliai – 0,90, mandarinai – 2, pomidorai ir agurkai –  3,5, Pekino salotos 1, maišelis (5 kg) svogūnų – 3.5 zloto.

Dovanų popierius (4 m) mums kainavo 3 zlotai; toks pat popierius Lietuvos marketuose  – 6 Lt.  „Ariel” skalbimo tikti vokiški milteliai (7,15 kg) – 59 zlotai.

Ketvirtadieniais prekybos centruose prasideda naujos akcijos, tad prekės šluote šluojamos.

Daugelio prekių kainos panašios kaip ir Lietuvoje, tik Lenkijoje – zlotais. Skaičiuojat pagal kursą, už 1 Lt gauni 1.20 zloto. Tad jau savaime viskas 20 proc. pigiau. Geriau apsimoka atsiskaityti banko kortele: zloto kursas palankesnis 2 ct. Kai perki labai daug, dar ir šiuo atveju susitaupo.

Lietuviai važiuoja ne tik maisto, bet ir buities prekių, rūbų, baldų, statybos ir remonto reikmenų. Parduotuvių čekiuose matėme, jog prekėms PVM mokestis nevienodas: vienoms – 5, kitoms – 9 proc.

Šiemet Suvalkuose atdarytas dar naujas prekybos centras „Kaufland”. Jį lietuviai ypač pamėgo: čia prekės suskirstytos ir išdėstytos panašiai kaip ir Lietuvos centruose.

Iš viso Suvalkuose veikia 13 prekybos centrų: „Lidl” ir „Kaufland” – vokiečių, „Tesco” – anglų; „Stokratka”, „Biedrionka”, „Poloimarket” ir kiti –  lenkų.

– Girdėjau, kad Suvalkuose kažkurią dieną veikia ir turgus. Jame daug pigiau galima nusipirkti ir Rokiškio mėsos galinių, – sakė Irena.

 

Irena Gasiūnaitė