Aplinkos ministrui patinka Anykščiai

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius ir aplinkos ministras Valentinas Mazuronis
Virginijos Ros Garcia nuotr.


Kovo 25 d.. Anykščių rajono savivaldybėje įvyko rajono vadovų, savivaldybės specialistų, įstaigų vadovų ir darbuotojų susitikimas su Aplinkos ministru Valentinu Mazuroniu, viceministrais Daiva Matoniene ir Linu Jonausku bei Finansų viceministru Vytautu Galvonu.

Anot mero Sigučio Obelevičiaus, su Aplinkos ministerija tikrai lengva dirbti, Anykščiams ji skyrė daugiau investicijų – vandentvarkos projektams, Lajų takui ir t.t., – nei kitos ministerijos.

Ministras neliko skolingas ir negailėjo pagyrų Anykščiams, daugiabučių renovacijos proceso pirmūnams, kol kas neaplenkusiems tik Palangos.

Viceministrė Daiva Matonienė dėkojo visiems, kurie prisidėjo prie daugiabučių namų renovavimo darbų, ypač UAB Anykščių komunalinis ūkis specialistui A. Gervinskui, atsakingam už renovaciją, pasidžiaugė, kad šiai dienai jau yra 15 pasirašytų statybos rangos sutarčių, o pirmadienį Anykščių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriuje išduotas pirmasis leidimas namo renovavimui.

Viceministrė pažymėjo, kad ir tolesniame procese svarbu likti principingiems ir netoleruoti net menkiausių nukrypimų kokybės, kainos bei renovacijos priežiūros procesuose: pirminis etapas labai svarbus tolesnei sklandžiai renovacijos eigai – menkiausi nukrypimai gali diskredituoti visą renovacijos procesą.

Susitikime buvo kalbama aplinkosaugos klausimais. Ministras išsakė aiškią poziciją dėl didinamų baudų už brakonieriavimą ir džiaugėsi, jog tai stipriai sumažino brakonieriavimo atvejų.

Viceministras L.Janauskas antrino: mažu brakonierių skaičiumi esame lyderiai.

Ministras pažymėjo, kad seniau mišką vogti apsimokėjo labiau, nei jį pirkti. Beveik dešimteriopai padidinus baudas ir miškininkams suteikus teisę kontroliuoti, stabdyti miškovežius situacija pasikeitė.

Susitikime daug dėmesio buvo skirta ir atliekų tvarkymo problemoms: buvo aptarti planai įvesti pakuočių užstato sistemą, aptarta, kaip tai atsilieps jau esamai pakuočių rinkimo ir rūšiavimo tvarkai. Anot ministro, svarbu, kad atliekų rūšiavimas taptų ekonomiškesnis, kad visos atliekos būtų rūšiuojamos. Tai gali kainuoti brangiau, tačiau atliekų surinkimo kainos riba negali viršyti 1 proc. ūkio pajamų.

UAB Anykščių komunalinis ūkis direktorius K. Šapoka replikavo: rinkliava neskatina rūšiavimo.

Vicemeras Donatas Krikštaponis kėlė klausimus dėl miško išvežimo, kelių sugadinimo ir domėjosi, ar bus ieškoma šios problemos sprendimo būdų.

Ministras siūlo kelti baudas, priminė, kad seniūnai turi galimybę uždaryti kelius. Jis priminė: kelio savininkas, duodantis leidimą jo keliu vežti mišką, turėtų užfiksuoti kelio būklę, ją pabloginusiojo prašyti kelią sutvarkyti.

Susitikime buvo keliamas ir šiferio stogų keitimo kompensavimo miesto gyventojams klausimas. Ministras sakė, kad šiuo metu Žemės ūkio ministerija tik kaimo gyventojams kompensuoja stogų keitimo išlaidas, o Aplinkos ministerija rūpinasi saugiu šiferio pašalinimu.

Svečiai dėkojo už konstruktyvų susitikimą, išreiškė norą susitikti su Saugomų teritorijų tarnyba ir savivaldybės specialistais, planuojančiais Lajų tako eksploatacijos klausimus; su miškininkais, sunkiai sprendžiamnčiais kelių sugadinimo klausimus.

Anykščių kultūros centre svečiai susitiko su miesto gyventojais.


anyksciai.lt