Apie smurtą – Palėvenėje

Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo prevencinę programą „Stop smurtui artimoje aplinkoje“. Suvieniję jėgas su Kupiškio rajono savivaldybės administracijos specialistais, psichologais, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos (KTVM) atstovais jie organizuoja bendruomenių susitikimus, juose kalba apie nederamą elgesį, dalijasi aktualia informacija apie teikiamą pagalbą.

Gegužės 25 d. smurto prevencijos renginys vyko Kupiškio rajono Palėvenės kaime. Kupiškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjas Artūras Begonis ir bendruomenės pareigūnė Gintarė Šližytė, policijos rėmėjas Petras Steponavičius gyventojams pristatė smurto artimoje aplinkoje kriminogeninę situaciją Kupiškio rajone, aptarė smurto sampratą ir rūšis. Policininkai dalijosi pavyzdžiais iš darbo kasdienybės, su gyventojais diskutavo smurto artimoje aplinkoje tema. Kupiškio rajono savivaldybės administracijos specialistė, psichologė Aurelija Kukenienė bendruomenę mokė atpažinti smurto apraiškas, atkreipti dėmesį į lyčių vaidmenų stereotipus, skatino kreiptis į kompetentingas įstaigas ir specialistus pagalbos.

KTVM atstovė Sima Kuprionytė susirinkusiesiems pateikė 2014 m. mokykloje organizuoto tyrimo apie smurto paplitimą rezultatus. Bendruomenės pirmininkė Laima Juknevičienė pasidžiaugė, kad Palėvenės bendruomenėje veikia „Saugi kaimynystė“, ir šios grupės judėjimo idėjos vienija gyventojus, kuria glaudesnius santykius, skatina padėti vieni kitiems.

Bendruomenės pareigūnė G. Šližytė pabrėžė: saugią aplinką puoselėja kiekvienas bendruomenės narys, o institucijos stengiasi padėti, vykdydamos prevencines programas, reaguodamos į gyventojų pastabas.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė