Apie problemas – drąsiai ir atvirai

 

Balandžio 15 d. Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Misiūnas, Prevencijos poskyrio tyrėja Jolita Jakubauskienė ir bendruomenės pareigūnė Gintarė Šližytė dalyvavo Kupiškio rajono Subačiaus miestelio bendruomenės, „Saugios kaimynystės“ grupės susirinkime.

Viršininkas G.Misiūnas gyventojams pristatė Kupiškio rajono kriminogeninę situaciją. Jis skatino gyventojus nebūti abejingus ir pranešti apie pastebėtus nusikaltimus, įtartinus asmenis – kurti saugią gyvenamąją aplinką.

Bendruomenės pareigūnė G.Šližytė pateikė Kupiškio rajono policijos komisariato veiklos teritorijoje savižudybių ir ketinimų žudytis atvejų statistinę apžvalgą. Gyventojai aktyviai dalijosi patirtimi, pasakojo apie artimus žmones, atsidūrusius ties savižudybės riba.

Susitikime su bendruomene dalyvavo Subačiaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Vidmantas Bloškis. Jis pritarė, kad apie šią problemą reikia kalbėti drąsiai ir atvirai. Subačiaus miestelio teritorijos apylinkės tyrėja J.Jakubauskienė priminė gyventojams ne tik Gyvūnų globos, laikymo ir priežiūros Kupiškio rajone taisykles, bet ir paragino registruoti gyvūnus ir tinkamai juos vakcinuoti.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė