Apie prekybą žmonėmis – ir Antašavos moksleiviams, ir Skapiškio, Adomynės bei Šimonių tikintiesiems

Susitiko su administracija ir mokiniais 

Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Viktorija Aelita Budrienė kartu su policijos rėmėja Vaida Mirauskaite susitiko su Salamiesčio pagrindinės mokyklos skyriaus Antašavos mokyklos-daugiafunkcio centro administracija ir mokiniais.

Pareigūnė ir policijos rėmėja susirinkusiesiems kalbėjo apie prekybos žmonėmis formas, verbavimo būdus ir pagalbos prekybos žmonėmis aukoms teikimo galimybes, pateikė pavyzdžių, kaip žmonės įviliojami į šiuolaikinės vergovės spąstus, apie aukų bauginimo būdus. Susirinkusieji sužinojo, kokių atsargumo priemonių reikia imtis, kad nepatektum į prekiautojų žmonėmis pinkles, kaip atskirti rimtą darbo pasiūlymą nuo apgaulės, kodėl savo asmens dokumentą galima duoti tik valstybės pareigūnui, kur kreiptis pagalbos atsitikus nelaimei būnant užsienyje, ir kitą informaciją, kurią žinant kelionė į kitas šalis bus saugesnė.

Mokiniai sužinojo apie policijos pareigūnų darbo specifiką ir socialines garantijas, stojimą ir mokymosi sąlygas Lietuvos policijos mokykloje ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete. Akcentuota: tik nepriekaištingos reputacijos asmenys gali pretenduoti tapti policijos pareigūnais. Kalbėta apie jaunųjų policijos rėmėjų ir policijos rėmėjų veiklą.

 

Dvasininkai ragina parapijiečius

Policijos susitikimas su skapiškėnais bei parapijos klebonu Albertu Kasperavičiumi buvo organizuotas Skapiškio Šv. Hiacinto (Jackaus) bažnyčioje. Su Šimonių parapijos klebonu Sauliumi Kumeliu ir parapijiečiais po šv. Mišių susitikimas buvo surengtas Šimonių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bei Adomynės Švč. Mergelės Marijos bažnyčiose.

Bendruomenės pareigūnė V. A. Budrienė kalbėjo apie prekybos žmonėmis formas, verbavimo būdus ir pagalbos prekybos žmonėmis aukoms teikimo galimybes, pasakojo įvairių pavyzdžių apie tai, kaip žmonės įviliojami į šiuolaikinės vergovės spąstus, pateikė aukų bauginimo būdų; kalbėjo apie smurtą artimoje aplinkoje, internetinius ir telefoninius sukčius, vagystes. Dvasininkai ragina parapijiečius įdėmiai įsiklausyti į šią informaciją, būti budriais ir nelikti abejingais šalia esantiesiems, dalytis naudinga informacija su kitais.

Policija ragina gyventojus: apie pastebėtus įtartinus įvykius būtina pranešti telefonu 112, arba anoniminiu Panevėžio apskrities VPK pasitikėjimo telefonu (8 45) 503 333, taip pat per policijos elektroninių paslaugų sistemą www.epolicija.lt.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyresnioji specialistė