Apie „Obelinę 2017″ – patys obeliečiai

Nušurmuliavo nuvilnijo Rokiškio rajono Obelių miesto „Obelinės” šventė. Obeliečiai turi tokią tradiciją: asmuo, atsakingas už renginį, bendruomenei teikia jo ataskaitą (aprašą). Joje surašomi tikslūs vardai, pavardės, esminiai įvykiai, nepasimiršę reiškiniai…

– Vardijame viską, kas susiję su „Obeline” – obuolys, obelietis, obelis, iš Obelių, dėl Obelių, virš Obelių”, –ragina visus pirmas šio krašto garbės pilietis, „Obelinė-2017″ koordinatorius Romas Kundelis.

Dalis patiektos medžiagos teko žiniasklaidai, o visa kita – muziejui. Taip obeliečiai saugo savo miesto gimtadienio įspūdžius. Jais dalinasi ir temainfo.lt.

 

Prie vėjo malūno

Kilimo prie Obelių malūno puošimui dar prieš šventę pradėta rinkti šermukšnių uogas, samanas, kviečių, miežių, avižų varpas; viskas kaupta. Prasidėjo obuolių paieška, nes tiek, kiek turėjome savo soduose, jau buvome suvežę. Apie 300 kg jų buvo atsivežta iš Skemų socialinės globos namų sodo, gavus jų direktoriaus Gintaro Girštauto sutikimą paremti tokią gražią ir spalvingą idėją. Ačiū jam už tai.

Antradienį pradėjo moterys dėlioti obuolio kontūrus ir, svarbiausia, skaičių 15 bei raides. Vaikščiojo Irena Kulienė ir Janina Skvarnavičienė, nešinos metru, ir vis matavo: norėjosi, kad raidės matytųsi, nebūtų mažos. Savo nuomonę pasiūlė ir Vlada Polonskienė. Gavosi 7 m diametro obuolys. Užduotis nelengva, bet padėjo daug rankų: važiavo moterys iš darbo, užsukdavo neprašytos padėti. Tad ir vyresnėms moterims tapo ramiau, nes pagalbos tikrai reikėjo.

Už grožį prie malūno reikia dėkoti priemiesčio daugeliui gyventojų, vienaip ar kitaip prisidėjusių kuriant kilimą. Obuoliams suvežti savo mašinas vietoj sunkvežimių naudojo dvi Skvarnavičienės – Janina ir Zita.

Už šį gražų reginį ačiū I. Kulienei, Danguolei Stanulevičienei, J. Skvarnavičienei, V. Polonskienei, Vilmai Jusiutei, Dianai Streikuvienei, Gertrūdai Tavorienei, Janinai Norkūnienei ir, žinoma, Zitai Skvarnavičienei. Taip pat didelis ačiū Obelių gimnazistams ir dailės mokytojai Jolantai Kareniauskienei.

 

Zita Skvarnavičienė

Meno vadovė, Obelių bendruomenės centro tarybos narė

 

Rūbas – „Obelinės” vedėjai

Artėjant tradicinei, penkioliktai, plačiai visoje Lietuvoje žinomai Obelių krašto ,,Obelinės” šventei intensyviai vyko svarbūs, dideli organizaciniai, parengiamieji darbai. Mano indėlis – renginio vedėjos apranga pagrindinei šios šventės dienai Obelių miesto parke.

Repeticijos metu pas Daivą Kundelienę studijoje susitikus su būsimais vedėjais nuspręsta puošti renginio vedėją Ivetą Jurkevičiūtę. Pasitarėme dėl aprangos kodo, derinome audinius.

Šventės tonas kasmet vis aukštesnis, todėl ir drabužis turėjo atitikti solidų vakarinį variantą.

Laiko bebuvo likę vos šešios dienos. Žinojau, kad Iveta bus išvykus į studijas, tad rūbo klausimais turėjome komunikuoti per atstumą, t.y. programos „Messenger” pagalba.

Buvo pasiūlyti keli audinių derinių variantai – ryškių spalvų gama, audinių struktūra ir t.t. Tačiau galutinis variantas pasirinktas klasikinis – juoda-balta, audiniai vakarinio tipo aprangai.

Buvo siuvamas ilgas pilno juodo atlaso su elastanu (audinio panaudota 5 m) saulės kliošo sijonas, tokio pat tipo (analogiškas) pasijonis iš krepo (5 m), korsetas, baltas su įaustomis iš metalizuotų siūlų gėlėmis iš taftos (viršutinė dalis – 0,5 m) bei pamušalas iš medvilninio audinio (0,5 m).Viršutinė drabužio dalis buvo siūta pagal korseto siuvimo technologiją: siluetui paryškinti siūlės buvo tvirtinamos specialiais ,,kauliukais“, daromi paklijavimai ir pan.; nugaroje suvarstoma ir įtempiama raišteliu. Korsetui pagyvinti buvo sukurtas aksesuaras – gėlė iš tokio pat audinio kaip sijonas bei atlasinių juostelių.

Pabaigus siūti rūbą liko sulaukti iš didmiesčio į mūsų Obelius, kur šurmuliuoja ir intensyviai vyksta prieššventinis darbų įkarštis, grįžtančios Ivetos.

Nedažnai tenka siūti drabužį nuo A iki Z be tarpinio matavimo, bet šis kartas buvo išskirtinis. Apranga pasiūta, išlyginta, aprengtas manekenas laukė vakaro renginio vedėjos Ivetos. Galutinio aprangos varianto foto taip pat buvo nusiųsta jai, kad pažiūrėtų ir įvertintų bent per atstumą. Gavau atsakymą: ,,Oho! Labai dailiai!“ Tik jau tuomet, kai ji atvyko pas mane apdarų matuotis, paaiškėjo, jog ji labai nerimavo dėl korseto: nėra kažko panašaus dėvėjusi ir nė neįsivaizdavo, kaip drabužis jai ,,prilips“. Bet kuomet merginos figūra ideali, drabužis vis tik puikiai ,,prilipo“, taisymų nebuvo. Pakabinau visą eilutę ant pakabos ir išleidau Ivetą, palinkėjusi jai gero renginio ir puikios nuotaikos.

Manau, pavyko net tik drabužis, bet ir tris dienas vykęs renginys – mano mylimų Obelių „Obelinė”, kaskart tokia laukiama.

 

Erika Lažauskienė
Salono „SiuvErika“ savininkė, Obelių bendruomenės centro sekretorė

 

Mūsų „Obelinė”
Šventės „Obelinė 2017″ atidarymas vyko miesto parke. Obelius sveikino Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis, Obelių seniūnas Eugenijus Narkūnas, svečiai. 
Septinti metai iš eilės tęsiama tradicija – renkamas Obelių krašto garbės pilietis. 2017-ųjų krašto garbės pilietis – dailininkas Rimvydas Pupelis. 
Po apdovanojimo ceremonijos  prasidėjo šventinis koncertas. Jame pasirodė rytietiškų šokių grupė „Ya Elbi” iš Obelių, dainavimo stovyklos merginos, charizmatiškas Radži, grupės „Pinup Girls”, „Dar”, „Nemuno krantai”, Svajoklis, Audrius Janonis, svečias iš Latvijos Lauris Reinikis. „Obelines” vainikavo tribal grupė „Samai” su degančiais kardais ir šventiniai fejerverkai, skambant Obelių himnui. Na, o visi, norintys pašėlti, galėjo linksmintis diskotekoje kartu su „Radistais”.
Sekmadienį vyko tradicinė „Obelinės” mugė, Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaidai Obelių bažnyčioje. Vėliau šventė persikėlė į Obelių laisvės kovų istorijos muziejaus kiemą. Čia svečius pasitiko vaišingieji bendruomenių kiemeliai. Ir vaikams, ir vyresniems labai patiko Bajorų lėlių teatras „ČIZ”. 
Visus džiugino, nauja tradicija tapsiantis rajoninis duetų ir tercetų konkursas „Skambėk, Obelija”. Jame dalyvavo Žiobiškio, Kavoliškio, Juodupės, Aleksandravėlės, Obelių, Kriaunų saviveiklininkai. 
Na, o visus atvykusiuosius sužavėjo nuostabus tikros muzikos fabrikėlis „Nešpėtni bernai”. Linksmybės čia tęsėsi iki pavakario. Skambant muzikai vyko tradiciniai obuolių pyrago, patiekalų su obuoliais ir obuolių gėrimo konkursai.


Violeta Kazlauskienė
Obelių seniūnijos vyresnioji specialistė kultūrai

 

Obelių miesto šventės šokių vakaras

Pirmą „Obelinės” vakarą obeliečiai ir svečiai, mokantys šokti ir norintys išmokti, poromis ir po vieną skubėjo į Obelių gimnaziją, kur vyko šokių konkurso vakaras „Išmok ir šok“. Tai „Obelinės” šventės renginių maratone – dar visai jauna tradicija, skaičiuojanti tik trečius metus.
Šių metų šokių vakaras išsiskyrė tuo, kad susirinkusieji tobulino ne tik valso žingsnelius, bet mokėsi ir Lotynų Amerikos šokių čia čia čia, bachato. Obeliečius kantriai mokė šokių mokytojai Aušra Skruodienė ir Matas Žinka.
Trumpų pertraukėlių metu besiilsinčius ir naujai pamokai energiją kaupiančius šokėjus linksmino Obelių gimnazijos neformaliojo skyriaus mokytojos Daivos Kundelienės mokinių Tado Muraškos, Eglės Kišūnaitės, Silvijos Lažauskaitės atliekamos dainos.
Šokių vakaro kulminacija – ritmingas ir karštas rumba, kurį atliko šokių mokytojai, bei diplomų, rėmėjų dovanų teikimas šokių konkurso dalyviams.

 

Dalia Skeirienė
Obelių bendruomenės centro pirmininko pavaduotoja, mokytoja

 

Šventėje dalyvavo ir Obelių lopšelis-darželis

Obelių lopšelio-darželio bendruomenė dalyvavo dviejuose „Obelinės” renginiuose.

Rugsėjo 10 d. priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jolanta Kulienė kartu su Obelių gimnazijos dalyviais šventės mugėje prekiavo lopšelio-darželio vaikų ir pedagogų sukurtais paveikslais, suvenyrais, mezginiais ir nėriniais. J. Kulienės įspūdžiais, mažoka buvo prekybininkų ir pirkėjų. Daugiau žmonių pradėjo rinktis apie 10 val.
Tą pačią dieną vyko „Obuolinių gardumynų pristatymas“. Šiam renginiui įvairius pyragus ir kitus obuolių gardumynus kepė vaikų mamos Sandra Pugžlienė, Lina Jermalajeva, Rimantė Petkūnaitė, Ala Nikitina ir darželio pedagogės Kristina Jesinevičienė, Jolanta Garunkštienė, obuolių sulčių atnešė Regina Mekuškienė, obuolienę virė Violeta Puluikienė.
Įsirengti patiekalų ekspozicijos vietą padėjo Saulius Rožė ir Algis Stašys. Įsimintiniausia žmonių nuostaba – gardumynų gausa, jų papuošimas ir… širšių būrys ant kepinių.
Žmonės mielai vaišinosi siūlomais kepiniais ir sultimis, dovanojo šypsenas ir padėkas bei gerą nuotaiką, gyrė šeimininkių išmonę. Deja, kai jau buvome beveik viską išvaišinę, prasidėjo pyrago konkursas – komisija ir nepamatė mūsų stalo „viso grožio“. Tačiau vis tiek buvome įvertinti už stalo įvairovę.

 

Jolanta Garunkštienė

Obelių lopšelio-darželio direktorė

 

Idėjų fabrikas „Obeliai 2030″

Renginys „Idėjų fabrikas Obeliai 2030″ rugsėjo 9 d. vyko muziejuje.

Renginio tikslas – obeliečiai (ir ne tik) pristato savo mintis ir vizijas, kokius norėtų matyti Obelius ateityje ir kaip tai pasiekti.

Renginį organizavo Vytautas Butėnas, Dovydas Kairys, Audrius Urbonas, jiems talkino Nerijus Širvys ir Donatas Smalinskas.

Buvo pateikta vieno dalyvio vizija – mano mintys. Įvyko diskusija su Obelių seniūnu bei rajono tarybos nariu Vitalijumi Jociu. Bediskutuojant muziejaus vadovas Valius Kazlauskas pasiūlė išnaudoti Obelių naudai „Apple” vardą.

Kraštietis režisierius N. Širvys pasiūlė: gerai būtų Obeliuose nufilmuoti filmą ar serialą – miesto valdžia turėtų būti atvira tokiems pasiūlymams.

Renginio nesėkmė – mažai dalyvių. Be jo organizatorių, tebuvo vienintelė dalyvė – Simona Kančytė. Per mažai skatinta dalyvauti, be to, – pirmas kartas: žmonės nelabai drąsūs.

Tokiam renginiui būtų galima skirti daugiau laiko, ir rengti jį ne muziejuje, o mokykloje. Pasitelkę mentorius dalyviai vietoje kurtų ir pateiktų idėjas. Žinant, kad toks renginys bus, reikia anksčiau pradėti skatinti jame dalyvauti. Dalyviais turėtų tapti ne tik jaunimas, bet visi, kas turi minčių ir svajonių.

 

Vytautas Butėnas

Portalo www.obeliai.eu redaktorius

 

Obelinės paplūdimio tinklinio varžybos

Paplūdimio tinklinio varžybų, surengtų rugsėjo 9 d., dvejose lygose dalyvavo 14 Obelių, Rokiškio, Vilniaus, Ignalinos, Panevėžio ir Jūžintų komandų. 
Po įnirtingų kovų, trukusių 7 val., pirmos lygos nugalėtojais tapo Tado Stakėno ir Aurimo Laužadžio komanda „Obeliniai“. Antrą vietą iškovojo komandos „Rokiškis“ nariai Audrius Dilys ir Tomas Baltrukėnas, trečią – komandos „Ignalina“ tinklininkai Aurimas Juršėnas ir Justinas Veleckas. 
Antroje lygoje nepatyrę nė vieno pralaimėjimo pergalę iškovojo nuolatinė Obelinių šventės dalyvė – Godos Milinavičiūtės ir Egidijaus Urbono vilniečių komanda „Duetas“, finale įveikusi antrą vietą iškovojusios rokiškėnų Jurgitos Jasinevičiūtės ir Nerijaus Laužadžio komandą „Pirmas dublis“. Trečią vietą laimėjo Rokiškio komandos „Pirmokai“ tinklininkai Modestas Baltrūnas ir Tomas Pauliukas. 
Tinklininkai dėkoja Obelinės žvejams ir žvejų varžybų organizatoriams už skanią žuvienę, šventės organizatoriams – už gerus prizus, Ramūnui Černiauskui – už puikiai paruoštas varžyboms sąlygas, o dar kažkam – už gerą orą.

 

Aurimas Laužadis
Kraštietis, Rokiškio rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas

 

Žvejyba prie „Prūdo“

Žvejams „Obelinėje” sekėsi. Net dangus buvo palankus: krapnojo grybų lietus. Toks oras neįkyrus ir, ko gero, žuvų mėgstamiausias: žuvys kibo didelės ir mažos; beje, geriau negu pernai…Burtams lėmus žvejai užmetė meškeres „Prūde”, kiekvienas savo teritorijoje.

Pirma žuvis suspurdėjo aistringo žvejo obeliečio Antano Žukausko – beje, „Obelinės 2016″ vieno iš prizininkų, – švelniai vadinamo Antanėliu, rankose. Ir, ko gero, jei ne šventos Mišios (jose Antanėlis patarnauja klebonui), gal būtų jis tapęs ir „Obelinės 2017″ vienu iš prizininkų. Deja, jam teko išeiti anksčiau, nesibaigus žvejybų konkurso laikui – į prizininkų gretas jis nebepateko, nors žuvies jo tinklelyje buvo nemažai…
O iš 11 šių metų „Obelinės” žvejų mėgėjų geriausiai sekėsi svečiams: pirmas tris vietas pagal sugautos žuvies bendrą svorį pasidalino panevėžiečiai Rokas Kumža, Rimantas Pocius, savo miesto šventę iškeitę į „Obelinę”, ir vilnietis Saulius Peciulevičius, pagavęs ir pačią didžiausią žuvį – 2,5 kg karpį.
Obeliai – ežerų ir Kriaunos upės apsupti, todėl nenuostabu: čia žvejoja ir moterys. Tiesa, šioje šventėje jos nusileido vyrams, bet sugautos mažiausios žuvies – vos 8 cm ešeriuko – titulas vis tiek atiteko Stasei Abarienei, o jauniausios užkietėjusios žvejės laurai – Jolantai Balaišytei. Vyrai pasitenkino tik vyriausio žvejo titulu: jis atiteko Juozui Sinevičiui.
Kol komisija išsijuosusi svėrė, matavo sugautą žuvį, Jolė ir Evaldas Pūgžliai visus žvejus, jų palaikymo komandas ir šiaip „žioplius“ (žiopsančių ir patarinėjančių žvejams visada būna) vaišino skania žuviene. Net virėjai turėjo pavardės ryšį su žuvimis. Beje, vienas žvejų irgi buvo Pūgžlys.
Žvejyba baigėsi, lietus nustojo lijęs, „Obelinė” Obeliuose tęsėsi…

 

Aldona Žėkienė

Obelių seniūnijos seniūno pavaduotoja

 

„Obelinės” šventės kiti sporto renginiai

„Obelinės” naktinis krepšinis 3×3 – ilgametė tradicija. Šiais metais pirmą kartą varžybos vyko net keturiose grupėse.
Vyrų turnyre susikovė septynios komandos. Po pratęsimo komanda „Raguva” nugalėjo „Pauliukus” iš Rokiškio. Trečia liko Obelių LKKA komanda. Moterų turnyre nugalėjo Kupiškio komanda, įveikusi Rokiškio rajono „Miks”. Šeimų turnyro atkaklioje kovoje Kvedaravičiai iš Kazliškio nugalėjo Seibučių komandą „Obelių S”. Senjorų turnyre stipresnė buvo kraštiečių komanda „Lesto” už obeliečių „Ąžuolyną”.
Naktiniame smiginyje rungėsi 23 dalyviai. Moterų grupėje nugalėjo Jolanta Balaišytė iš Obelių, vyrų – Andrius Timofejevas iš Rokiškio, įveikęs Šarūną Kulį iš Obelių. Turnyrą vedė kraštietis iš Vilniaus Mindaugas Jasinskas, smiginio klubo „Apuokas“ prezidentas. Dalį apdovanojimų skyrė šis klubas.
Pirmą kartą organizuotame „Petankės” turnyre dalyvavo aštuonios komandos. Su žaidimo taisyklėmis supažindino ir turnyrą organizavo Rokiškio sporto klubo „Olimpija“ prezidentas Vidmantas Pilibaitis ir klubo narys Jonas Aleksiejus. Nugalėto komanda „ Henrikas ir Jonas“, antri buvo „Agurkai“, trečią vietą užėmė „Alina ir Lina“.
Vaikščiojimo „Kojokais“ šiemet vyko tik bandymai.

Sportininkams taures ir medalius įsteigė asociacija „Nemunas“, prizus – „Rokiškio aliejinė“ bei parduotuvė „Aibė”.

 

Romas Kundelis

Sporto klubo „Obeliai“ valdybos narys

 

Renginiai Laisvės kovų istorijos muziejaus aplinkoje

Laisvės kovų istorijos muziejaus bendruomenė džiaugiasi, kad „Obelinės“ kultūriniai renginiai vyko muziejaus erdvėse. Ši įstaiga tampa atvira visiems ne tik laisvės kovų istorijos, bet ir meno bei kultūros mylėtojams. Ši „Obelinė“ išskirtinė – jubiliejinė, pažymėjusi ilgą 15 metų laikotarpį, per kurį ji tapo ne tik Obelių, bet ir Rokiškio krašto išskirtiniu reiškiniu.

Pažymėdami šį jubiliejų muziejininkai parengė fotografijų ir muziejinių eksponatų parodą, atidarytą dar penktadienį, rugsėjo 8 d. Tądien muziejus pakvietė ir į fotomenininkės Urtės Baranauskaitės autorinę fotografijų parodą. Be to, talentinga menininkė Obelių bei Juodupės gimnazijų moksleiviams papasakojo apie savo edukacinę meninę veiklą, kurią kartu su bendraminčiais pristato Lietuvos moksleiviams. Muziejininkai ir Obelių bibliotekos darbuotojos Gražina Deksnienė ir Dovilė Šimėnaite parengė originalią kilnojamą parodą, skirtą „Obelinės“ 15 metų jubiliejui. Ši paroda, apipavidalinta namelių formos kompozicijoje, tapo „Obelinės“ akcentu šeštadienį miestelio parke vykusiame pagrindiniame koncertiniame renginyje. Namelių langinėse žiūrovai galėjo pamatyti Obelių miestelio statinių fragmentus – taip buvo sukurtas intelektinis žaidimas „Pažink Obelius“. Žaidėjai turėjo įvardinti ir specialiuose lapuose pažymėti statinių fragmentus. Neatsitiktinai šio žaidimo nugalėtoja tapo Obelių miestelio paštininkė Milda Mažeikienė. Jai atiteko Obelių krašto garbės piliečio Donato Smalinsko prizas. Šio žaidimo rėmėjai – „Intelektualūs kompiuteriai” bei Rokiškio krašto muziejus, apdovanoję nugalėtojus vertingais prizais.

Leidinio „Žmonės ir likimai“ sutiktuvės vyko Laisvės kovų istorijos muziejaus salėje. Šis leidinys, į kurio pristatymą atvyko gausus istorijos mylėtojų būrys, dienos šviesą išvydo Rokiškio krašto muziejaus pastangomis. Gražiai išleistoje knygelėje sudėti 2016 m. Obeliuose vykusios konferencijos „Žmonės ir likimai“ pranešėjų Gintaro Dručkaus, Aldonos Mieliūnaitės, Algio Kazulėno bei Donato Smalinsko pranešimai. Šią konferenciją muziejuje organizavome minėdami 1941 metų birželio sukilimo 75-ąsias metines.

Leidinio sutiktuvėse žodį tarė Juodupės kankinio dukra Palmira Čeičienė, Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio bibliotekos vedėja Reda Kiselytė, Juodupės gimnazijos mokytoja Rima Šimėnienė, Obelių gimnazijos mokytoja istorikė Miranda Nargėlienė, Obelių gimnazijos bibliotekininkė Dovilė Šimėnaitė. Renginyje dalyvavęs konferencijos „Žmonės ir likimai“ pranešėjas D. Smalinskas susirinkusiesiems akcentavo bendrystės patirtį, kurią išgyveno ne tik telkdamas bendruomenę atstatyti paminklą 1941-ųjų birželio sukilėliams, partizanams, bet ir rinkdamas medžiagą šiai konferencijai, bendraudamas su būsimais konferencijos pranešėjais bei jubiliejinio renginio, skirto sukilimui paminėti, svečiais.

Šio leidinio sutiktuvėse dvasinis ir prasmingas akcentas buvo muzikos pedagogės Laimos Bieliūnienės suburto Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos saviveiklininkų ansamblio atliekamos dainos bei Obelių jaunųjų šaulių vadovės Jolantos Paukštienės pasakojimas renginio dalyviams apie savo senelį Grigą Pupelį, pokariu nužudytą saugumiečių. Muziejininkams ji padovanojo keletą šeimos relikvijų, menančių senelį. Buvo įdomu klausytis muziejininko Andriaus Dručkaus prisiminimų apie partizaną G. Pupelį, kurį jis pažinojo.

Po renginio muziejininkai patraukė į Obelių senąsias kapines. Prie paminklo, skirto 1941 metų birželio sukilimo aukoms atminti, įvyko iškilmingas sukilimo aukų pagerbimas. Renginį vedė D. Smalinskas. Priminęs kovas už Lietuvos laisvę, jis pakvietė Obelių gimnazijos moksleivį Dovydą Kairį. Jis prie atminimo lentos pritvirtino QR kodą, pademonstravo galimybę specialių programėlių pagalba išgirsti muziejininkų įrašytus istorinius pasakojimus apie 1941 metų birželio sukilimą bei paminklo atstatymą.

Laisvės kovų istorijos muziejuje taip pat vyko kraštiečio, informacinių technologijų specialisto Vytauto Butėno surengta diskusija apie Obelių miestelio perspektyvas bei jo ateities viziją, kurioje dalyvavo obelietė Simona Kančytė, Dovydas Kairys, Obelių miestelio seniūnas Eugenijus Narkūnas bei Obelių bendruomenės pirmininkas Vitalijus Jocys.

„Obelinės“ šventę lydėjęs gražus, saulėtas oras – dar vienas svarbus akcentas, suteikęs jos dalyviams pakilią nuotaiką. Muziejininkai viliasi, kad muziejus visada bus atviras obeliečių norui gyventi gražiai ir prasmingai.

 

Valius Kazlauskas

Obelių laisvės kovų istorijos muziejaus vedėjas

 

Šventinė prekyba

Prekybininkams buvo paruošta 64 vietos. Atvyko 27 prekybininkai, užėmė 42 vietas:
ne maisto prekėms jų teko16, maisto – 22, atrakcijoms – viena, alui – trys.
Buvo paruošta 17 automobilių stovėjimo aikštelių,1970 vietų.

Sekmadienio rytas Obeliuose buvo labai tylus ir ramus po naktinio šurmulio miesto estradoje. Nuo 7 val. į miesto turgelį, mugę jau rinkosi prekiautojai, dėliojosi savo prekes. Apie 8 val. obeliečius ėmė budinti lengva muzika, o 9 val. savo šauniomis dainomis ir muzika turgelyje koncertą pradėjo kapela „Malūnas” (vad. Zenonas Žekas).

Žmonių srautas tuoj pagausėjo, kai prie kapelos atsirado ir šokančiųjų… Vedėja Zita Skvarnavičienė buvo šiek tiek prikimusi, tad tarp žiūrovų pamačiusi Laimą Bieliūnienę tuoj pakvietė ją pagelbėti kapelai savo dainavimu. Už sutikimą p. Laimai– nuoširdus ačiū.

Po mugės ir koncerto visi buvo kviečiami į Šv.Onos bažnyčią, kur vyko atlaidai.

 

Virginijus Pupelis

Automobilių remonto meistras

Zita Skvarnavičienė

Meno vadovė, Obelių bendruomenės centro tarybos nariai

 

„Obelinės” apsauga

„Obelinė 2017″ šventės miestu miestelio tvarką palaikė Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato Reagavimo ir veiklos skyriaus pareigūnai.

Pirmą šventės dieną, penktadienį, patruliavo vienas, šeštadienio ryte – vienas, vakare – penki ekipažai, sekmadienį – vienas.

Renginio apsaugą užtikrino saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras”. Dėkoju šios tarnybos Panevėžio padalinio vadovui Narūnui Sirtautui už vertingus patarimus ir sklandų bendradarbiavimą koordinuojant renginio apsaugą, saugos specialistui Linui Chvackui ir jo komandai –

už profesionaliai, taktiškai atliktą darbą užtikrinant renginio lankytojų ir dalyvių apsaugą.

„Ekskomisarų biuro” Panevėžio padalinio vadovas Narūnas Sirtautas štai kaip įvertino „Obelinę 2017″: „Renginys labai pavykęs. Ypač gerai organizatoriai pasirūpino renginio apsauga:

įsiklausė į patarimus, susijusius su apsaugos vykdymu masiniuose renginiuose, pateikė renginio taisykles – daugumai vietinių asmenų tai buvo naujovė; nustatė leistinas ir neleistinas įsinešimo į renginį priemones, daiktus; buvo numatyti veiksmai dėl nepageidaujamų ar agresyviai besielgiančių asmenų.

Puikus bendradarbiavimas su Rokiškio policija leido laiku, greitai ir efektyviai užkardinti viešosios tvarko pažeidimus.

Manau, ir patys renginio dalyviai ar svečiai buvo maloniai nustebinti apsaugos darbuotojų gausa ir jų matomumu – jie vilkėjo ryškias liemenes.”

Noriu pridurti, kad saugos tarnybos darbuotojai džiaugėsi: vyko sklandus, geranoriškas bendradarbiavimas su patruliuojančiais policijos ekipažais.

 

Evaldas Masevičius

Energetikas, Obelių bendruomenės centro tarybos narys

 

[gallery_box]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_2.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_3.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_4.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_6.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_7.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_8.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_9.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_10.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_12.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_13.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_14.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_15.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_16.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_17.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_18.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_19.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_20.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_21.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_22.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_23.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_24.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_25.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_26.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_27.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_28.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_29.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_30.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_31.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_32.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_33.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_34.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_35.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_36.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_37.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_38.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_39.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_40.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_41.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_42.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_43.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_44.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_45.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_46.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_47.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_48.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_49.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_50.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_51.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_52.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_53.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_54.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_55.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_56.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_57.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/2017_obeline_obeliai_2017_58.jpg” descr=”” title=””]

 

[/gallery_box]