Apie Anykščius pasakos Klaipėdos krašto žurnalistai

Visą praėjusį savaitgalį, nuo penktadienio, Anykščiuose viešėjo Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos skyriaus nariai – „Lietuvos ryto”, radijo stoties „Laluna”, Lietuvos radijo ir televizijos, „Vakarų ekspreso”, Gargždų laikraščio „Banga”, „Klaipėdos dienraščio” žurnalistai ir jų šeimų nariai.

Penktadienio pavakare jie apsistojo kaimo turizmo sodyboje ir visas tris dienas viešėjo Anykščių rajone. Per tą laiką žurnalistai aplankė Šeimyniškėlių piliakalnį, Siauruko muziejų, Labirintų parką, Arklio muziejų, Anykščių bažnyčios bokštą, dalyvavo „Anykščių vyno” ekskursijoje ir degustacijoje, apžiūrėjo regioninio parko muziejinę ekspoziciją, Menų inkubatorių, pabuvo prie Rubikių ežero, kopė į Rubikių apžvalgos bokštą, neaplenkė, žinoma, ir Lajų tako, Puntuko ir Puntuko brolio.

Sekmadienį išvažiuodami iš Anykščių Klaipėdos krašto žurnalistai aplankė Kavarsko Šv. Jono šaltinį, pietavo iš anksto užsakytoje „Šaltinio” kavinėje.

Anot privataus feisbuko, grupės vadovė Asta Kažukauskienė sakė, jog nuo šios savaitės iš laikraščių ir visa Žemaitija žinos apie Kavarsko koldūnus.

Kaip teigia specialistai, turistu yra laikomas tas asmuo, kuris tam tikroje vietovėje pasilieka nakvynei. Anykščiuose vis daugiau turistų lieka kelioms paroms, o ne tik užsuka pažiūrėti įžymių vietų ir tą pačią dieną išvyksta.

Praėjusį savaitgalį Anykščiai buvo įdomūs ir kultūriniais renginiais.

Rugsėjo 10 d. Anykščių kultūros centras kvietė į pasaulietinės ir sakralinės chorinės muzikos festivalį „Chorų skambesy!” Festivalyje dalyvavo Anykščių mišrus kamerinis choras „Salve Cantus” (vad. Rimvydas Griauzdė), Kupiškio mišrus choras „Cantus Vita (vad. Marijanas Remeikis), Pasvalio mišrus choras „Canticum Novum” (vad. Rimvydas Mitkus), Zarasų mišrus choras „Canticum” (vad. Gražvydas Gasparavičius) ir Vilniaus VRM vyrų choras „Sakalas” (vad. Romas Makarevičius).

Tai Lietuvos kultūros tarybos remiamas projektas. Jame turėjo dalyvauti ir Norvegijos Os komunos, bendraujančios su anykštėnais jau antras dešimtmetis. Su Anykščių choru giedojo dažnas anykštėnų ir Kavarsko svečias, buvęs Os komunos meras Arffinas Nergardas ir dabartinė merė Rune Finborud.

Rugsėjo 9-10 dienomis Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje vyko įspūdingas kūrybinių industrijų festivalis „Glass fest LT”.

Į parodas kviečia Angelų muziejus, Anykščių koplyčia-Pasaulio anykštėnų kūrybos centras, A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus…

Anykščius vis labiau pamėgsta vilniečiai ir kauniečiai dviratininkai: čia šeimomis atvykstama pakeliauti įspūdingu pėsčiųjų ir dviratininkų keliu palei Šventąją – nuo Lajų tako gali keliauti apie 18 km iki žymiųjų Niūronių. Dažnas užsuka ir ant Kalitos kalno.

 

Rita Briedienė