Apdovanotas žmogų išgelbėjęs viešintiškis ugniagesys Eitautas Motiejūnas


Kovo 13 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius Anykščių rajono ugniagesių tarnybos Viešintų ugniagesių komandos ugniagesiui Eitautui Motiejūnui įteikė Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ženklą „Už nuopelnus gyventojų saugai“.


Senolis skendo jau penktą kartą

Šių metų sausio 3 d. E. Motiejūnas išgelbėjo žmogų. Tądien Pagojės tvenkinyje jis pamatė iš valties iškritusį senolį ir iškvietė jam pagalbą.
–  Nusimečiau drabužius, ketinau šokti į vandenį ir plaukti prie skęstančiojo, bet vyras tikino turįs jėgų sulaukti gelbėtojų, – pasakojo E. Motiejūnas.
Išgelbėtas 81 metų vyras susižinojo, kur dirba jo gelbėtojas, ir atvyko padėkoti E. Motiejūnui.
Anot ugniagesio, senolis buvo labai dėkingas, pasakojo, jog traukiant žuvį užsikabino graibštas, ir vyras iškrito iš valties. Beje, anot senolio, tai buvo jau penktas kartas, kai jis skendo žvejodamas.


Dar nebuvo tekę gelbėti

E. Motiejūnas ugniagesiu dirba dvejus metus. Du jo kaimynai viešintiškiai – ugniagesiai. E. Motiejūnas visada žavėjosi jų darbu, galiausiai ir pats nusprendė pasirinkti šią profesiją. Anot ugniagesio, iki šio įvykio jam neteko nieko gelbėti.
– Dažniausiai važiuojame gesinti gaisrų, ypač jų daug būna pavasarį, kai pradeda degti žolė. Taip pat dega ir gyvenamieji namai, ūkiniai pastatai. Kai atvykstame gesinti gaisro, vieni žmonės tuoj pradeda mokyti mus, kaip reikia dirbti, kiti skuba mums padėti.
„Apie E. Motiejūną puikiai atsiliepia ir Anykščių rajono ugniagesių tarnybos viršininkas Valdas Tereškevičius. Jis sakė, jog tai darbštus ir atsakingas žmogus”, – rašo pagd.lrv.lt.


Parengta pagal pagd.lrv.lt

 
Straipsniai panašia tema:

Jei ne Viešintų ugniagesių komandos ugniagesys, žvejo istorija galėjo baigtis tragiškai »