Anykštėnų šachmatų turnyro pereinamoji taurė atiteko S. Meškauskienei

Gegužės 6 d. šachmatininkai rinkosi į Anykščių Antano Vienuolio progimnazijoje organizuotą šachmatų turnyrą, skirtą Kovo 11-oios Akto signatarės Irenos Andrukaitienės taurei laimėti.

Turnyre dalyvavo 60 Vilniaus, Visagino, Ukmergės, Utenos, Kupiškio, Rokiškio, Kėdainių, Jonavos ir Anykščių šachmatininkai, žaidę septynias partijas po 15 min.

Šis tradicinis šachmatų turnyras organizuojamas jau XXI kartą. Džiugu, kad po atkaklių kovų pereinamoji signatarės taurė atiteko anykštietei Skaivei Meškauskienei. Ji pirmą vietą užėmė ne tik anykštėnų grupėje, tačiau ir moterų įskaitoje buvo pirma, o bendroje įskaitoje varžantis su vyrais užėmė garbingą trečią vietą.

Turnyrą laimėjo rokiškėnas Raimundas Ivanauskas, antras liko ukmergiškis Martynas Dolmantas.

Anykštėnų moksleivių grupėje geriausiai pasirodė Rėjus Šajevičius, antra vietą pelnė Indrė Pyragaitė, trečią – Renaldas Nikitinas.

Kitų grupių nugalėtojais tapo Gustas Morkūnas iš Kėdainių (1-4 klasė), Ugnė Šniuikaitė iš Ukmergės (mergaičių grupėje), Normantas Noreika iš Ukmergės (5-12 klasė). Turnyre šauniai pasirodė Rokas Gedvilas, R. Nikitinas, šachmatų varžybose dalyvavę pirmą kartą.

Turnyro dalyvius apdovanojo Kovo 11-osios Akto signatarė I. Andrukaitienė ir turnyto organizatorė, šachmatų klubo „Šešiasdešimt keturi“ pirmininkė S. Meškauskienė. Gausiais plojimais sutikti ir padėkomis apdovanoti jauniausia varžybų dalyvė septinmetė Viltė Amankavičiūtė ir vyriausias Šamil Gainanov, kuriam jau 86 metai.

Džiugu, kas su kiekvienais metai šachmatininkų gretos auga, o kovos darosi vis atkaklesnės.