Anykštėnų Kalbų alėjoje – nauja plytelė „Buna ziua”

Vyskupo skvere anykštėnai turi Kalbų alėją: iš kitų šalių svarbių žmonių atvykimo progomis atidengiama plokštė, ant kurios – pasisveikinimas svečio gimtąja kalba.

Sumanymas gimė, ko gero, ne iš karto: pirmoji marmurinė plokštė prie Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos buvo atidengta 2013 m. gruodžio 13-ąją. Tą dieną vyko iškilmingas naujojo bibliotekos pastato atidarymas, viešėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė; Ekscelencija ir atidengė marmurinę plokštę su užrašu „Šviesa“.

2014 m. kovo 28 d. Anykščių bibliotekoje lankėsi Lietuvių kalbos instituto direktorė profesorė Elena Jolanta Zaborskaitė ir Prancūzų kalbos instituto prie Prancūzijos ambasados Lietuvoje kalbos atašė Luc Aubry.; kilo mintis grindinį papuošti plytelėmis, paženklintomis užrašais „Bonjour“ ir „Laba diena”.

2014 m. balandžio 29 d. Kalbų alėją papildė gruziniškas pasisveikinimas „გამარჯობა“.

– Gomardžoba! – į pergalę! – sako gruzinai, o mums tai reiškia „Laba diena”. Plytelę atidengė Gruzijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadzė.

Tų pačių metų liepos 18 d. Anykščių bibliotekoje buvo atidaryta norvegų fotografo Per Ole Hagen fotografijų paroda „Tikri norvegiško metalo koncertai“. Ta proga buvo atidengta plytelė su norvegų pasisveikinimu „God dag“.

2015 m. gegužės 19 d. plytelę su užrašu „Dobrý den“ atidengė Anykščiuose viešėjęs Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Bohumilas Mazanekas.

Iš štai rugpjūčio 10 d. Moldovos ambasadorius Igoris Klipii viešnagės Anykščiuose proga iškilmingai atidengė plytelę su moldovišku pasisveikinimu „Buna ziua”.

Kaip temainfo.lt yra sakęs L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka, kiekviena tų plytelių yra įgavusios stebuklingų galių: ant jų užlipus tereikia sugalvoti norą. Vien dėl to kai kurie važiuoja į Anykščius, į Kalbų alėją.

 

Pagal Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos informaciją parengė Rita Briedienė

Emilijos Briedytės nuotraukos

 

[gallery_box]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/08/Pasisveikinimo_plyteles_2.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/08/Pasisveikinimo_plyteles_3.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/08/Pasisveikinimo_plyteles_4.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/08/Pasisveikinimo_plyteles_5.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/08/Pasisveikinimo_plyteles_6.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/08/Pasisveikinimo_plyteles_7.jpg” descr=”” title=””]
[/gallery_box]