Anykštėno V. Šidlausko vardo imtynių turnyre kovojo ir kupiškėnai

Pasveikintas imtynių veteranas
Vasario 4 d. į Anykščių laisvalaikio ir pramogų centro „Nykščio namai“ sporto salę rinkosi imtynininkai. Čia vyko aštuntas komandinis imtynių turnyras, skirtas pirmam imtynių klubo „Ąžuolas“ pirmininkui Vytautui Šidlauskui atminti.

Turnyro svečiai – Anykščių rajono mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius, Seimo narys Sergejus Jovaiša, ilgametis sporto darbuotojas imtynių treneris Jonas Pajarskas – 75-mečio proga sveikino Anykščių imtynių veteraną Kazimierą Goką, garsinusį Anykščių kraštą ant imtynių kilimo.

Turnyrą stebėjo Europos ir pasaulio čempionas, buvęs anykštėnas Romas Pačinskas, naujas Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas, V. Šidlausko žmona Audronė ir sūnus Skirmantas, Anykščių imtynių veteranai.

Turnyre dalyvavo ir latviai
Turnyre dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos sportininkai. Graikų-romėnų imtynių turnyre varžėsi septynios – Anykščių, Šiaulių-Šiaulių rajono, Vilniaus, Panevėžio, Kupiškio, Klaipėdos ir jungtinė Liepojos-Tauragės – komandos.

Vilniaus komanda pasistiprino pajėgiais Rėzeknės (Latvija) mažaisiais sportininkais.

Komandos buvo paskirstytos į du pogrupius. Burtai lėmė, kad A pogrupyje kovojo Anykščių, Vilniaus ir Klaipėdos komandos, o B pogrupyje – Liepojos-Tauragės, Panevėžio, Kupiškio ir Šiaulių-Šiaulių rajono komandos.

Gripas išguldė anykštėnus
Gripas, įsisukęs į Anykščių rajoną, padarė savo juodą darbą: net keturi pagrindiniai komandos imtynininkai atgulė į lovą. Tai, ko gero, ir lėmė, kad pirmoje komandinėje dvikovoje su vilniečiais nepilna Anykščių komanda pralaimėjo rezultatu 25×35. Vėliau anykštėnai, laimėję prieš Klaipėdą, kovojo tik dėl bronzos medalių prieš antrą vietą B pogrupyje iškovojusią Panevėžio komandą, ir laimėjo rezultatu 37×26.

Anykščių komandai atstovavo Mangirdas Brazdžiūnas, Naglis Repečka, Mantas Vilys, Kipras Puikis, Valius Kavaliauskas, Armandas Zabiela, Aivaras Stanislavas, Kipras Gvozdas, Evaldas Žibutis ir Karolis Varnas.

B pogrupyje po atkaklios kovos panevėžiečiai nusileido Šiaulių-Šiaulių rajono komandai 27×33.

Pagirtinai kovojo kupiškėnai
Pagirtinai kovojo ir Kupiškio komanda, kuri nors ir pralaimėjo Šiaulių komandai, bet stipriai pasipriešino panevėžiečiams 30×31 ir nugalėjo jungtinę Liepojos-Tauragės komandą. Kovodami prieš Klaipėdos komandą dėl penktos vietos kupiškėnai nusileido rezultatu 26×33.

Aukso medalius pelnė vilniečiai

Finalinėje kovoje Vilniaus komanda rezultatu 39×24 įveikė Šiaulių-Šiaulių rajono komandą ir pirmą kartą šio turnyro istorijoje iškovojo aukso medalius bei nugalėtojo taurę. Nugalėtojais tapo Mantas Baltuškonis, Kiril Žukov, Gleb Šabanov, Artis Alksnis, Rokas Čepauskas, Kristijonas Krištolaitis, Andrius Jarmakovas, Juras Misikas, Demjan Matveiko, Nikita Zacharov, Edvinas Matačius ir Jurij Šiogalev.

Sidabro medaliais pasipuošė Ignas Valiūnas, Kristijonas Jokūbaitis, Eimantas Andriuška, Pijus Žalys, Karolis Žutautas, Marius Teresevičius, Eimantas Šarauskas, Ugnius Spaičys, Eimantas Butkus, Edgaras Gendvilis, Dovydas Jucius ir Dominykas Jukna.

Auksą išsivežė latvės
Moterų imtynių turnyre kovojo 38 sportininkės iš Latvijos Liepojos ir Daugpilio, Vilniaus, Kauno, Šiaulių rajono, Kupiškio ir Anykščių.

Tituluočiausia Daugpilio sportininkė, Europos kadetų čempionato nugalėtoja Jakaterina Jarmolonoka Anykščiuose nesutiko pasipriešinimo ir lengvai nugalėjo svorio kategorijoje iki 50 kg.

Nugalėtojomis savo svorio kategorijose tapo Daugpilio sportininkė Svetlana Ramanovska (55 kg), Ramina Mamedova (65 kg), Sofija Golavina (60 kg), vilnietė Ana Telegina (37 kg), kaunietė Neda Vildžiūtė (42 kg) ir anykštietės Saulė Domanskytė (28 kg), Daiva Tamašauskaitė (58 kg) ir Greta Čeponytė ( + 70 kg).

Sidabro medalius savo svorio kategorijose laimėjo anykštėnės Rimgailė Čeponytė ir Anelė Kavaliauskaitė bei kupiškietė Laura Kacinauskaitė.

Bronzos medaliais pasipuošė anykštietės Ieva Grigaliūnaitė, Vytautė Tamašauskaitė, Viktorija Buinauskaitė ir kupiškietė Evelina Dūdėnaitė.